رکورد مشترک سولاری و کی‌روش؛ شکستن طلسم 20 ساله

بازگشت سولاری به ورزشگاهی که همراه مادرید توانست طلسم نبردن 20 ساله را بشکند....

امشب در چهارچوب مسابقات جام حذفی، بارسلونا و رئال مادرید دیدار رفت خود را برگزار می‌کنند. آخرین بازی این دو تیم در چهارچوب رقابت‌های لالیگا برگزار شد و بارسا ۵-۱ حریف خود را شکست داد اما نکته جالب این است در همان روز تیم کاستیا (تیم دوم رئال مادرید) با هدایت سولاری با نتیجه ۱-۰ بازی خود را به تیم فوئنلابرادا واگذار کرد.
بازی با بارسلونا و حضور در نیوکمپ همیشه برای سولاری محلی برای خاطرات بد نبوده است زیرا سولاری به همراه سفید پوشان، در زمان بازیگری توانست طلسمی ۲۰ ساله را بشکند. مادریدی‌ها نتوانسته بودند از سال ۱۹۸۳ به مدت ۲۰ سال در نیوکمپ پیروز شوند که این اتفاق در سال ۲۰۰۳ و تحت هدایت کی‌روش رخ داد. در آن بازی سولاری به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد. نتیجه آن دیدار ۲-۱ شد که در آن دیدار روبرتو کارلوس و رونالدو گلزنی کردند. ۲ سال قبل‌تر از این بازی، رئالی‌ها در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان توانستند بارسا را در نیوکمپ ۲-۱ مغلوب کنند. سولاری ۱۷۹ دقیقه از ۱۸۰ دقیقه ممکن از دو دیدار را بازی کرد.
سولاری تا به حال ۵ بار با رئال مادرید در نیوکمپ به مصاف بارسلونا رفته که تنها ۱ دیدار را باخته است. ۲ تساوی و ۲ برد هم ماحصل دیگر بازی‌ها بوده است. نکته جالب، گلزنی سولاری در تنها شکست خود در نیوکمپ است.

 

تگ ها


ال کلاسیکو بارسلونا رئال مادرید لالیگا فوتبال