ریاض محرز و درسی که از رافائل نادال گرفت

ریاض محرز، ستاره الجزایری منچسترسیتی، می گوید که از رافائل نادال، تنیسور اسپانیایی و یکی از رکوردداران گرنداسلم ها، در نبرد خود برای رسیدن به جام های قهرمانی الگو گرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، ریاض محرز در مورد اینکه رافائل نادال، ستاره تنیس، همچنان به او الگو و الهام بخش او در حفظ عطش و میل به قهرمانی است، صحبت کرد. ستاره منچسترسیتی گفت که این امر او را در تلاش برای پیشی گرفتن از دستاوردهای قدیمی خود یاری می کند.

محرز از زمانی که کمک کرد تا لسترسیتی در سال ۲۰۱۶ به یک قهرمانی غافلگیرکننده در لیگ برتر در برسد، در سطح باشگاهی از یک دوران پربار و عناوین قهرمانی لذت می برد و از زمان پیوستن به منچسترسیتی و بازی کردن زیر نظر پپ گواردیولا، عناوین بیشتری را نیز در مسابقات مختلف کسب کرده است.

با توجه به اینکه این وینگر موفق تقریباً هر افتخاری که در سطح باشگاهی انگلیس پیش روی او بوده را فتح کرده، تایید می کند که از نادال، دارنده رکورد مشترک بیشترین قهرمانی در گرنداسلم های مردان در تنیس جهان، الهام می گیرد تا همیشه بتواند خود را بهتر از قبل کند.

محرز ۳۰ ساله درباره حفظ انگیزه خود به کانال یوتوب Oui Hustle گفت: "این مثل داستان رافائل نادال است. زمانی او ۱۱ بار در رولان گاروس پیروز شد و داشت یکی از فینال ها را در یک تورنمنت دیگر در سال ۲۰۱۹ می باخت.

او گفت که صدایی در سرش می شنیده که به او می گفته: "مشکلی نیست رافا، تو تا همین جا هم ۱۱ بار قهرمان شده ای." اما نه، او ادامه داد، حتی در حالی که مصدوم شده بود. او تمام تلاشش را می کند و فشار می آورد و پیروز می شود.

اینها قهرمانان واقعی هستند. وقتی قهرمان می شوی، باید تلاش کنی تا دوباره هم قهرمان شوی یا اینکه می گوییم دیگر کارمان تمام است. باید همیشه خودت را شکست دهی."

محرز همچنین درباره کیلیان امباپه، ستاره تیم ملی فرانسه، و ناکامی و شکستی که این تیم در مسابقات یورو ۲۰۲۰ تجربه کرد صحبت کرد و گفت که باور دارد امباپه می تواند ذهنیت درست را برای پشت سر گذاشتن این ناکامی پیدا کند.

امباپه در دیدار یک هشتم نهایی برابر سوییس یک پنالتی سرنوشت ساز را خراب کرد تا شاگردان دیدیه دشان و مدافعان عنوان قهرمانی جهان یک خروج زودهنگام از یورو داشته باشند.

محرز گفت: "فوتبال یک چالش مدام است. در مورد امباپه این را دیدیم. او سه سال پیش جام جهانی را برد. بعد یک پنالتی را از دست داد. همه علیه او شدند.

هر کاری هم که دیروز کرده باشید، کسی اهمیتی نمی دهد، آن دیگر در گذشته است. وقتی یک بار بردی و قهرمان شدی، سال بعد هم باید برگردی و سعی کنی دوباره قهرمان شوی. این ذهنیت درست است. و آنهایی که این ذهنیت را دارند موفق هشتند."

تگ ها


ریاض محرز کیلیان امباپه رافائل نادال پاری سن ژرمن تنیس منچستر سیتی