ریبری: آلابا مانند پسرم است/ شاید روزی به بایرن برگردم

فرانک ریبری از وداع خود با بایرن مونیخ گفته است...

ستاره فرانسوی می‌گوید شاید در آینده با پستی مدیریتی به بایرن مونیخ بازگردد.

به گزارش مدال، فرانک ریبری، وینگر 36 ساله فرانسوی پس از دوازده سال حضور در بایرن مونیخ، در تابستان از این تیم جدا خواهد شد. به گزارش وب سایت بایرن مونیخ، ریبری در یک کنفرانس خبری گفت:

"خیلی فکر کردم و تصمیم آسانی نبود اما زندگی همین است. ترک بایرن مونیخ پس از دوازده سال خیلی سخت است اما من و خانواده‌ام دورانی فوق العاده را در این تیم سپری کردیم. بسیار جنگیدم و جام‌های زیادی را هم فتح کردم که هرگز آن‌ها را فراموش نخواهم کرد. صادقانه بگویم، نمی‌دانم فصل آینده به کجا خواهم رفت. گزینه‌هایی وجود دارند اما هنوز زود است. یک یا دو سال دیگر بازی خواهم کرد و پس از آن صد درصد به مونیخ بازخواهم گشت.

خانواده ام این‌جا حس خوبی دارند. خانه خوبی این جا داریم و فرزندانم در مونیخ به مدرسه می‌روند. البته که بازخواهیم گشت. همیشه با هوینس و رومنیگه رابطه خوبی داشته ام. گاهی اوقات باید تصمیمات و شرایط سخت را پذیرفته و به آن احترام بگذارید. آن‌ها به من گفتند که هرگز کارهایی را که من برای بایرن مونیخ انجام داده ام را فراموش نخواهند کرد و من نیز کارهایی که آن‌ها برایم انجام دادند را از یاد نمی‌برم.

داوید آلابا مثل پسرم است و خداحافظی با او برایم خیلی سخت است. برای خیلی از دیگر بازیکنان دل‌تنگ می‌شوم مثل نویر، مولر، رافینیا و آرین [روبن]. برای مدتی طولانی در کنار یکدیگر بوده ایم و به همین خاطر جدایی سخت است. زوج روبری؟ وقتی آرین اولین بار برابر وولفسبورگ به میدان رفت، فورا با یکدیگر هماهنگ شدیم، هماهنگی‌ای که هنوز هم ادامه دارد. من در چپ و آرین در راست خوب بازی می‌کردیم و فاتح جام‌های زیادی شدیم.

بهترین خاطره؟ خاطرات خوب زیادی دارم. سال 2013 یک سال فوق العاده و باورنکردنی بود. مثل یک رویا بود. از آن فصل خاطرات خوب زیادی دارم که بهترین گلم را نیز در همان فصل برابر گلادباخ در دقایق پایانی به ثمر رساندم. بدترین خاطره‌ام مربوط به بازی فینال با چلسی است. شکست در یک بازی ممکن است اما ما در کل آن بازی تیم برتر بودیم و بازی هم در خانه ما بود. هنوز هم آن بازی برای ما دردناک است و خاطره آن در ذهن ما است.

بازگشت به بایرن مونیخ در یک پست متفاوت؟ در خصوص این موضوع صحبت کرده ایم. بازگشت به مونیخ در دو سال آینده قطعی است چون آن‌جا خانه من است. جانشینان من؟ بازیکنان خوب زیادی وجود دارند. کینگزلی کومان کیفیت بسیار بالایی دارد و امیدوارم او و سرژ گنابری بتوانند مثل من و روبن زوجی عالی بشوند."

تگ ها


داوید آلابا سرژ گنابری کینگزی کومان فرانک ریبری بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال