ریوالدو: اخراج دمبله مقابل سویا احمقانه بود

ریوالدو اسطوره برزیلی بارسلونا معتقد است اخراج عثمان دمبله مقابل سویا یک حرکت احمقانه بوده است...

ریوالدو اسطوره برزیلی بارسلونا معتقد است اخراج عثمان دمبله مقابل سویا یک حرکت احمقانه بوده است

به گزارش مدال، عثمان دمبله در دیدار مقابل سویا به خاطر اعتراض و توهین به داور از زمین اخراج شد و با تصمیم کمیته انضباطی فوتبال اسپانیا، دو بازی بارسلونا مقابل ایبار و رئال مادرید را نیز از دست داد.

ریوالدو اسطوره باشگاه بارسلونا نیز حرکت او را احمقانه خوانده و خواهان جریمه شدن او از سوی باشگاه است. او در این باره گفت:

"بارسلونا باید در مورد چنین اخراج احمقانه‌ای به روش خودش با بازیکن صحبت کند. چنین چیزی قابل‌قبول نیست و ممکن است به تیم آسیب برساند و با غیبت خود کار برای هم تیمی‌هایش سخت شود. مهم این است که باشگاه یک رویه داخلی برای مجازات و تنبیه بازیکنان در چنین شرایط احمقانه داشته باشد، و طبق آن شما باید تاوان بد حرف زدن با داور یا سرمربی تیم را بدهید. اگر او را تنبیه کنند، در آینده هم از تکرار چنین اتفاقاتی جلوگیری می‌شود. منظور من تنها دمبله نیست، بلکه هر بازیکنی که ممکن است مرتکب چنین اشتباهی شود. یک بازیکن باید باهوش باشد و بداند که بعد از این مسابقه هم بازی‌های زیادی در پیش است و نباید هم تیمی‌ها، سرمربی و باشگاه را در موقعیت سختی قرار دهد."

او همچنین در مورد شرایط ایوان راکیتیچ ادامه داد:

"با وجود اینکه اخیراً دقایق بازی کمتری به او می‌رسد، و حتی توجه ارنستو والورده هم به این موضوع جلب شده، اما ایوان راکیتیچ هنوز هم بازیکن بسیار مهمی برای بارسلوناست. وقتی در ترکیب اصلی قرار نمی‌گیرید و تیم خوب بازی می‌کند و پیروز می‌شود، کار تغییر ترکیب برای سرمربی هم سخت می‌شود و شما بیش از آنچه انتظار می رفت نیمکت‌نشین می‌شوید. تنها دلیل دقایق بازی کم راکیتیچ در حال حاضر همین است. او هنوز هم بازیکن خوبی است و به زودی با توجه به تجربه‌ای که دارد، لحظات بیشتری درون زمین خواهد داشت."

همه این روز ها می‌دانند که سرخیو راموس قصد دارد در تابستان آینده علاوه بر بازی در یورو ۲۰۲۰، در رقابت‌های المپیک هم اسپانیا را همراهی کند و ریوالدو در این رابطه نیز گفت:

"به نظرم او توانایی انجام این کار را دارد. او یک بازیکن عالی و با تجربه بسیار زیاد است که هر دو مورد می‌تواند به تیم ملی کمک کند، اما به انتخاب مربیان هم بستگی دارد. شخصاً در المپیک ۹۶ آتلانتا، تجربه بسیار خوبی با حضور در تیم ملی المپیک برزیل کسب کردم اما توقعات بازی در تیم ملی برزیل خیلی فراتر از هر تیم ملی اروپایی دیگری است. من همراه با ببتو و آلدایر یکی از سه بازیکن بالای ۲۳ سالی بودم که دعوت شدم، و در نهایت در نیمه نهایی مقابل نیجریه شکست خوردیم. این اتفاق باعث شد که مورد انتقاد بسیاری در رسانه‌ها قرار بگیرم و بعد از آن نزدیک به یک سال از تیم ملی برزیل دور شدم."

اخبار مرتبط:

رسمی؛ دمبله الکلاسیکو را از دست داد

تگ ها


اسطوره برزیلی بارسا اخراج دمبله فوتبال جهان یورو ۲۰۲۰ المپیک ۲۰۲۰ توکیو فوتبال