ریکانی: پنالدو نه، به من بگویید آر پی چی زن!

ریکانی می‌گوید: وقتی داشتیم به استادیوم می‌رفتیم به بازیکنان گفتم اگر اشتیاق دارید به ورزشگاه بیاید و اگر نه به خانه بروید؛ من وظیفه دارم که برای آبادانی ها گلزنی کنم و بدرخشم، آن هایی که به جز فوتبال هیچ چیز در این شهر ندارند!...

به گزارش "ورزش سه"، طالب ریکانی بی تردید ستاره شماره یک صنعت نفت آبادان در فصل جاری است؛ بازیکنی که با کاریزمای خود، توجه هر کسی را جلب می‌کند و حالا نمایش درخشان در لیگ بیستم سبب شده تا در قامت یک ستاره سطح ملی قرار بگیرد. طالب این فصل با ۴ گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد اما در گفتگویی که با خبرنگار ما داشته، با تواضع خاصی صحبت می‌کند و از «تلاش همبازیان» برای دستیابی به گل حرف می‌زند. ریکانی همچنین به ضربات پنالتی اش اشاره دارد و می‌گوید که اگر آماده نباشد، پنالتی را یک بازیکن دیگر می‌دهد.

گفتگو با جذاب ترین بازیکن این روزهای آبادان را از دست ندهید؛ بازیکنی که در این روزهای سوشال مدیا و قدرت گیری رسانه های جمعی، هیچ علاقه ای به مصاحبه و مطرح کردن خود در رسانه ها ندارد:


ریکانی درخصوص آمادگی این فصل و عملکردش هم گفت: خداراشکر سیستم تیمی که کادرفنی چیده است یک پله جلوتر بازی می‌کنم و مهاجم سایه هستم. گلزنی من نتیجه تلاش و زحمات تمام بچه‌هاست و فقط من تاثیرگذار نیستم. بازیکنان زحمت می‌کشیدند و در چند بازی است که توپ به من می‌رسد تا گلزنی کنم و با چهار گل در صدر جدول گلزنان باشم.


او درباره حضور در صدر جدول گلزنان و اینکه تا به امروز در این پست بازی کرده بود یا خیر، گفت: نه. من از اول فوتبالم دفاع چپ بودم، در استقلال اهواز و چند تیم دیگر دفاع چپ بازی کردم و بعدش هم وینگر چپ بازی کردم. الان هم خداراشکر در سیستم ۲-۴-۴ که بازی می‌کنیم من مهاجم دوم بازی می‌کنم و به دروازه هم نزدیک‌ترم که قبلا وظیفه‌ام پاس گل بود اما حالا باید فقط روی گلزنی تمرکز کنم. قبلا روی شوتزنی بیشتر تمرکز داشتم و الان هم چند هفته فقط روی چارچوب تمرکز می‌کنم و تلاش می‌کنم که بیشتر به گلزنی توجه کنم. الان شرایط همه چیز عوض شده و امیدوارم با سیستمی که بازی می‌کنیم این بردها ادامه‌دار باشد.


کاپیتان صنعت نفت درباره عملکرد تیمش و امیدواری به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما پارسال یک شرایط فوق العاده داشتیم چون بازیکنانی از فصل قبل داشتیم و آقای اسکوچیچ بازیکنان خوبی هم اضافه کردند که با تفکرات ایشان فوق العاده عمل کردیم و نیم فصل خوبی هم داشتیم. هر چی از زمان گذاشت افت کردیم و بعد از جدایی ایشان عدم جذب بازیکن و بی پولی روی همه چیز تاثیرگذاشت تا تیم تحت هدایت آقای بهنام سراج هم نتیجه چندانی نگیرد. پیش از شروع فصل جدید هم ما دچار تغییرات زیادی شدیم و نیاز به فرصت داریم تا صنعت نفت دوباره جان بگیرد. هواداران باید صبور باشند و برای نتیجه گرفتن عجله نکنند. بعضی از تیم‌ها شش تا یک سال زمان نیاز دارند که نتیجه بگیرند اما ما با تمام وجود می‌جنگیم که فقط برای این مردم بازی کنیم و دل آنها را شاد کنیم. تیم ما بازیکنان جوان فوق العاده‌ای دارد که به حمایت مردم نیاز داریم و دوست داریم که با حمایت آنها بهترین نتایج را کسب کنیم.


ریکانی درخصوص اولین بازی لیگ بیستم و عدم حضور بازیکنان جدید به دلیل محرومیت ثبت بازیکنان همچنین گفت: پیش از بازی، آقای نصاری به من گفت چرا این اندازه بیخیال هستم و به او گفتم که بازیکنان جوان بسیار خوبی داریم. بالاخره بازیکن جوان هم باید از یک جایی شروع کند. آقای پورموسوی به من گفتند که به بازیکنان جدید بگویم اگر می‌خواهند به ورزشگاه بیایند و اگر مشتاق نیستند هم به خانه بروند چون پنجره بسته است و نمی‌شود از آنها استفاده کرد. من گفتم که خیالم راحت است و می‌دانستم که بازی سختی داریم اما آقای پورموسوی به آنها اعتقاد دارد و دیدید که چه عملکردی هم دارند. از نظر من بهترین بازیکنان جوان را در اختیار داریم و می‌توانند پدیده امسال شوند. مطمئنم که در آینده بیشتر از این بازیکنان می‌شنوید.


بازیکن تیم صنعت نفت درباره پنالتی‌هایی که روی او صورت گرفته گفت: من اصلا از این بازیکنانی نیستم که بخواهم پنالتی بگیرم چون اصلا بلد نیستم که فیلم بازی کنم و خودم را روی زمین بیندازم. در این دو بازی صد در صد پنالتی بود و نقش بازی نکردم. اگر خطاهای اعلام شده پنالتی نبود صد در صد باید بازیکنان حریف هم اعتراض می‌کردند اما اینطور نبود.


"در ضربات پنالتی با رونالدو رقابت می‌کنی" ریکانی در این باره گفت: امیدوارم که این روند تا آخر فصل ادامه داشته باشد و مهم نیست که چه کسی گل بزند برای من به شخصه این مهم است که تیم برنده شود. حتی اگر پنالتی بگیرم و شرایط خوبی نداشته باشم پنالتی را به بازیکن دیگری می‌دهم که آن را بزند. برای من واقعا مهم گلزنی نیست و موفقیت تیم مهم است و خوشحالی شهری که به غیر از این فوتبال چیز دیگری ندارد. ما اینجا هستیم که برای آنها بازی کنیم و بتوانیم با کسب نتایج موفق دل آنها را شاد کنیم. چندین لقب هم برای من مثل رونالدو و پنالدو درست کرده‌اند که البته خودم در این فازها نیستم اما هواداران لطف دارند و به من لقب می‌دهند. بیشتر از همه خودم شنیدم که به من آرپی‌جی زن می‌گویند و خودم هم به شخصه این لقب را دوست دارم. مردم لطف دارند که این لقب را به من می‌دهند.


هافبک تیم صنعت نفت در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال کسب عنوان آقای گلی است یا خیر گفت: آقای پریرا و آقای فونیکه‌سی قبلا گلزنی زیادی انجام دادند اما از تیم ما بعد از آقای مهند ‌مهدی آقای گل دیگری نداشتیم. امسال هم امیدوارم این افتخار نصیبم شود و آقای گل ایران شوم. به آقای گلی فکری نمی‌کنم و بیشتر به موفقیت تیم فکر می‌کنم اما امیدوارم که این اتفاق هم بیفتد. فصل گذشته هم عیسی این شانس را داشت و فکر کنم تا ۱۲ گل پیش رفت اما در نهایت نشد.

تگ ها


صنعت نفت آبادان طالب ریکانی