رییس اسپورتینگ: طارمی باید اخراج می‌شد

فردریکو وارانداس، رییس باشگاه اسپورتینگ، واکنش تندی به اتفاقات دیدار شب گذشته برابر پورتو نشان داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دو تیم اسپورتینگ و پورتو شب گذشته در چارچوب رقابت‌های لیگ پرتغال به مصاف هم رفتند و این بازی با تساوی 2-2 به پایان رسید. 

درخشش مهدی طارمی در این بازی باعث شد که پورتو در حالی که از حریف عقب افتاده بود بار دیگر به بازی برگشته و یک امتیاز از این بازی حساس به دست آورد. 
وارانداس مدت‌ها بود که به صورت علنی درباره داوری صحبت نکرده بود اما پس از بازی شب گذشته نه تنها درباره تصمیمات داوری، بلکه درباره اتفاقات بیشتری صحبت کرده و مستقیما باشگاه پورتو را هدف قرار داد. 

رییس باشگاه اسپورتینگ پس از پایان بازی گفت:« به همه شب‌بخیر می‌گویم. من می‌خواهم چند موضوع را سریعا درباره دیداری مطرح کنم که برای من آینه‌ای از 40 سال اخیر فوتبال پرتغال و دورانی بود که رییسی به نام آقای پینتو داکوستا حضور داشت.»

وارانداس در ادامه انتقاداتش اضافه کرد:« چیزی که بیشتر از همه من را نه به عنوان رییس باشگاه اسپورتینگ، بلکه به عنوان یک شهروند پرتغالی شگفت‌زده کرد، دیدن شهردار و سیاستمداران شناخته شده بود که همه برای یک تیم سوت می‌زنند. همه پس از این نمایش ناامیدکننده و فاجعه‌بار برای تیمی سوت می‌زدند و این اتفاق در کشوری رخ می‌دهد که از اتحادیه اروپاست و می‌خواهد جز جهان اول باشد.»

او با اشاره به اتفاقات پایان بازی اظهار داشت:« ما صحنه‌هایی از برنامه‌ریزی و سازماندهی این بازی را در اواخر دیدار دیدیم. همه چیز ضبط شده، تصاویر موجود است که چه بازیکنانی حمله کردند و چه بازیکنانی وارد زمین شدند. این بدترین دیداری است که تاریخ ورزشی پرتغال به خود دیده و هیچکس جسارت حرف زدن ندارد. آنها فکر می‌کنند همه چیز طبیعی است.»

وارانداس درباره داوری بازی گفت:« شما می‌برید، قهرمان می‌شوید و این رقابت است. پس باید رقابت کرد. من هم مورد تحسین یا انتقاد قرار گرفته‌ام اما این حرف به خاطر برد یا باخت نیست. من داوری را تحسین می‌کنم اما ژوائو پینیرو امروز اصلا آماده نبود. من نمی‌دانم به خاطر داوری مسابقات در طول شیوع کرونا بدون تماشاگران است یا این که او اصلا برای دیداری با این حجم از فشار و تماشاگر آماده بوده است یا خیر.»


رییس باشگاه اسپورتینگ با اشاره به صحنه جنجالی درگیری طارمی و بازیکن این تیم ادامه داد:« کوئتس نباید کارت زرد می‌گرفت. طارمی روی این صحنه خطا کرده بود و باید کارت می‌گرفت. این کارت زرد نقش مهمی در فروپاشی ما در نیمه دوم داشت. این داور در طول بازی از ما عذرخواهی کرد. در طول بازی. این داور ترسیده بود و جسارت کافی برای داوری در چنین جوی را نداشت.» 
او با انتقاد مستقیم از ریاست باشگاه پورتو اضافه کرد:« من درخواست بررسی این صحنه‌ها را دارم چون این بدترین اقدامات از سوی پینتو داکوستا در 40 سال اخیر بوده است. اما یک تفاوت وجود دارد: این اسپورتینگ همان تیم 40 سال گذشته نیست. ما در ماه آوریل برای بازی جام حذفی به اینجا برمی‌گردیم و آنها می‌توانند از تمام هواداران و قوای خودشان در آن بازی استفاده کنند.

تگ ها


فوتبال جهان فوتبال