رییس میلیاردر فوتبال کره به تهران می‌آید (عکس)

فدراسیون فوتبال کره جنوبی در نظر دارد برای رفع خستگی کمتر بازیکنان این تیم در سفر به ایران، آنها را با هواپیمای چارتر به تهران اعزام کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فدراسیون فوتبال کره جنوبی در نظر دارد برای اینکه بازیکنان این تیم در سفر به ایران کمتر از حد معمول خسته شوند، تیم را با پروازی چارتر و مستقیم به تهران اعزام کند. وب سایت کره ای news۱ در این رابطه نوشت: رئیس چونگ مونگ گیو کاروان تیم ملی را در اعزام به ایران همراهی می کند. این کار به منظور افزایش روحیه و قدرت بخشیدن به اعضای تیم ملی است که با تیم قدرتمندی به نام ایران روبرو خواهند شد.

تیم ملی در حال حاضر با ۱ برد و ۱ تساوی (۴ امتیاز) در رده دوم قرار دارد. جایی که ایران با ۲ پیروزی (۶ امتیاز) در صدر گروه A قرار گرفته و کره نیاز به جمع آوری امتیازات در دو بازی آینده خود دارد. با این حال، رسیدن به این خواسته در استادیوم آزادی آسان نیست و ایران از حمایت هوادارانش برخوردار است. ضمن اینکه کره جنوبی در ۱۵ سال گذشته فقط یکبار در این ورزشگاه گلزنی کرده است.

گفته می شود رئیس چونگ که معمولاً علاقه زیادی به تیم ملی دارد، تصمیم گرفته است تا برای افزایش انرژی و روحیه بازیکنان، تیم را در سفر به تهران همراهی کند و بر اهمیت بازی خارج از خانه مقابل ایران نیز تأکید کرده است. همزمان فدراسیون فوتبال برای راحتی بازیکنان، سعی در تدارک یک پرواز چارتر به سمت تهران دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی  جزو سوپر میلیاردرهای این کشور به شمار می رود. چونگ مونگ گیو ۶۰ ساله یک کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی کره‌ای است، که در حال حاضر به‌عنوان رییس هیئت مدیره شرکت توسعه هیوندای فعالیت می‌کند. چانگ از سال ۲۰۱۳ ریاست فدراسیون فوتبال کره جنوبی را نیز برعهده دارد و قرار است عازم ایران شود.


او از آنجا که هیچ پرواز مستقیمی از کره جنوبی به ایران وجود ندارد، این سفر برای اعضای تیم سخت است. همچنین تدابیری برای محافظت از کاروان اعزامی در برابر ویروس کرونا (COVID-۱۹) اندیشیده شده است. با این حال، گفتگوها با مقامات ایرانی هنوز کامل نشده است.

یک مقام در فدراسیون فوتبال کره گفت: ما در مورد معرفی هواپیمای چارتر به ایران به خاطر شرایط تیم، مذاکره کرده ایم و هنوز در حال پیگیری آن هستیم. در گذشته هواپیماهای چارتر هرگز در اعزام های تیم ملی به تهران مورد استفاده قرار نگرفته بودند، اما اگر این موضوع تأیید شود که تیم با هواپیمای چارتر راهی ایران می شود، انتظار می رود این مورد به وضعیت تیم ملی که در حال اعزام به سفری سخت و طولانی است، کمک کند.

رییس چونگ از میلیاردرهای کره جنوبی است و ۲۷۰ میلیارد وون ثروت دارد.

تگ ها


کره جنوبی تیم ملی کره جنوبی فوتبال ایران فوتبال