رییس کمیته استیناف :نمی‌گذاریم تعدادی فوتبال را خدشه دار کنند

رئیس کمیته استیناف گفت: در فصل جاری سعی شده است تا ورزشگاه‌های محل انجام مسابقات از لحاظ رفاهی و امنیتی به سرحد مطلوب برسند....

به گزارش مدال،علیرضا صالحی پیش از برگزاری رقابتهای لیگ برتر عنوان کرد: با توجه به مسائلی که در لیگ گذشته از لحاظ پرخاشگری و خشونت تماشاگران فوتبال شاهد آن بودیم که متاسفانه حوادث ناخوشایندی را برای فوتبال ما رقم زد. لازم است مواردی را قبل از شروع مسابقات که از امروز شاهد و ناظر آن خواهیم بود، اعلام کنم.

وی در ادامه بیان کرد. در فصل گذشته بیش از ۱۴۰ مورد تخلف ارتکابی منجر به محکومیتهای متفاوت از قبیل توبیخ و جریمه و محرومیت از فعالیت فوتبالی در خصوص بازیکنان و کادر فنی تیمها و بیش از ۸۲ مورد محکومیت برای تیمهای حاضر در گردونه رقابتها بلحاظ تخلف تماشاگرانشان داشتیم ، که برخی از اتفاقات چهره ناخوشایندی از فوتبال ما در جامعه جهانی بر جای گذاشت.

وی افزد: این اتفاقات ناخوشایند، شایسته و زیبنده مردمان سرزمینمان نیست. مردمانی که دارای فرهنگی کهن و اسلامی هستند که همواره در تبلیغ منشور اخلاقی و روحیه صلح طلبی، زبانزد جهانیان بوده و خواهد بود.

صالحی با اشاره به صحبت های اخیر  رئیس کمیته انضباطی در کنفرانس خبری گفت: همانگونه که آقای حسن زاده در نشست خبری که ۲۷ مردادماه با حضور رسانه ها برگزار شد عنوان کردند، برخورد قاطع را در دستور کار کمیته قرار دادند، برآنیم که اجازه ندهیم تعداد انگشت شماری که به واقع نه تماشاگر بلکه تماشاگر نما و اخلالگران نظم و امنیت جامعه هستند موجبات خدشه بر ورزش کشور بالاخص فوتبال را فراهم کنند.

رئیس کمیته استیناف در پایان خاطر نشان کرد: در فصل جاری سعی شده است تا ورزشگاههای محل انجام مسابقات از لحاظ رفاهی و امنیتی به سرحد مطلوب برسند تا اولا علل و عوامل ناخشنودی تماشاگران عزیز کمتر شود و ثانیا برقراری نظم، امنیت و شناسایی و برخورد با بی نظمان راحت تر باشد . در این بین اهتمام بیش از پیش باشگاهها در فرهنگ سازی در مواجهه با تنشهای بوجود آمده در هر بازی و فرو نشاندن خشم و هیجاناتی که باعث تحریک و تجری می شود مورد انتظار است. ضمن آنکه معتقدم اتاق فکری متشکل از پژوهشگران و اهالی فوتبال در فدراسیون فوتبال تشکیل شود تا با پیشبرد اهداف عالیه، بتوانیم نقایص احتمالی را نیز رفع کنیم. امیدوارم ارکان قضایی فدراسیون فوتبال فصل کم کاری پیش رو داشته باشند.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران لیگ نوزدهم فوتبال ایران علیرضا صالحی رئیس کمیته استیناف لیگ برتر خلیج فارس فوتبال