زاهدی فر؛ سوت اشتباه نه – عذرخواهی نه

شروع دوباره بازی های لیگ برتر با حواشی همراه بود که این حواشی به دلیل اعتراضات به داوری بود! در مسابقه ای که داور سه بار از کارت قرمز و آنهم علیه استقلال استفاده کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، خیلی ها بر این عقیده اند با توجه به سوابق سید مهدی سید علی حتی اگر تصمیمات اودر بازی فولاد – استقلال صفر تا صد درست هم بوده باشد کمیته داوران باید از داور اسمی تری برای قضاوت این بازی استفاده می کرد. بازی ای که با توجه به حضور جواد نکونام روی نیمکت حریف و رقابت او با فرهاد مجیدی پیش بینی باشد حساسیت هایی داشته باشد. البته که کمیته داوران پیش بینی از این حاشیه ها نداشت و به نظر می رسد در تلاش است تا دوباره داوران رسمی خود را به شرایط ایده آل بازگردد.

کمیته داوران که قهرمان داوری خود را به دلیل مهاجرت از دست داد؛ حالا به نظر می رسد به دنبال قهرمان سازی جدید است و اینکه از داشته های خود به خوبی مراقبت کند. محمد حسین زاهدیفرد داوری بوشهری که در چند بازی حساس اشتباهات فاحشی داشت؛ نمونه اش بازی سپاهان – استقلال که هند پنالتی حریف به سود استقلال را نگرفت و بعدا از تماشاگران استقلال عذرخواهی کرد. او این بار برای قضاوت دیدار پیکان – پرسپولیس انتخاب شده است. این دیدار برای هر دو تیم به خصوص پیکان حساس است چرا که برای بقاء در جدول بازی ها تلاش می کند والبته پرسپولیس هم برای قهرمانی می جنگد. سوت بدون اشتباه او در این بازی یک بار دیگر می تواند وی را به سطح اول داوری فوتبال کشور برگرداند و حتی باعث حضور دوباره اش در لیست داوران الیت شود.

نکته جالب انتخاب امیر عرب براقی برای بازی سپاهان – گل گهر است. داور جوانی که امیدوار است با سوت های درست خود در این بازی قضاوت دیدارهای مهم تری را برعهده بگیرد. البته سه امتیاز این دیدار برای هر دو تیم حیاتی است. گل گهر برای بقاء در جدول بازی ها تلاش می کند و سپاهان هم به دنبال این است شانس نایب قهرمانی اش کم نشود. هر چند به روی کاغذ هنوز شانس قهرمانی در این فصل از بازی ها را از دست نداده است.

جوان سازی تیم داوری یکی از سیاست هایی است که کمیته داوران دنبال می کند. با این حال هفته های پایانی از آنجایی که تکلیف تیم ها برای قهرمانی و صعود به لیگ قهرمانان آسیا و هم چنین بقاء در جدول بازی ها روشن می شود از کمیته داوران انتظار می رود کمتر ریسک کند و تا جای امکان از داوران باتجربه برای بازی های حساس سود ببرد.

نکته جالب داوران این هفته اینکه یک بار دیگر کوپال ناظمی به عنوان داور دیدار نساجی برگزیده شده است. داوری که یک بار در اصفهان و در بازی نساجی – سپاهان به ضرر مازنی ها سوت زد و اعضای تیم از او خاطره خوشی در ذهن ندارند. و در نهایت اینکه این انتخاب ها نشان می دهد که کمیته داوران تلاش می کند ذهنیت تیم ها را تغییر دهد اگر نخواهیم بد اندیشی کنیم و بر این باور باشیم هر چه تیم ها اعتراض می کنند کمیته داوران لجبازتر می شود.

بیشتر بخوانید:

اسامی داوران دیدارهای هفته ۲۲ لیگ برتر

واکنش رییس کمیته داوران به اعتراضات مجیدی

 

 

تگ ها


کمیته داوران محمدحسین زاهدی فر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال