زرینچه: گذشت زمان به سود تیم ملی است

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است که در مقابل حریفی چون کامبوج، نباید ملی‌پوشان فریب شکست‌های متوالی این تیم را بخورند و با تمام قوا به میدان بیایند....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، جواد زرینچه در خصوص پیروزی سه بر صفر ایران برابر بحرین از مرحله انتخابی جام‌جهانی گفت: شرایط برای تیم ملی تا حدودی سخت شد اما بازیکنان ما نمایش قابل قبولی داشتند و نمی‌توان انتظار زیادی از آنان داشت. در درون دروازه و خط دفاع، بازیکنان ما تقریباً بدون اشتباه بودند البته باید هماهنگی بیشتری پیدا کنند.

وی افزود: در خط هافبک هم بخصوص در نیمه دوم، هافبک‌های ما بازی بهتری از خود ارائه دادند و توانستند موقعیت‌سازی کنند و در خط حمله هم دیدیم که مهاجمان ما از توپ‌های به دست آمده، استفاده کرده و سه بار دروازه بحرین را باز کردند؛ هر چقدر زمان بازی‌ها بگذرد، تیم ملی ما هماهنگ‌تر و یکدست‌تر خواهد شد و این بر قدرت تهاجمی ما خواهد افزود.

زرینچه در مورد عملکرد لژیونرهای حاضر در تیم ملی گفت: خوشحالم که چند لژیونر خوب در تیم ملی‌داریم، تجربیاتی که آنها در اروپا به دست آوردند، کاملاً در این بازی به کمک ما آمد و دیدیم که نمایش قابل قبول و هماهنگ بودن طارمی و آزمون باعث شد که طلسم دروازه بحرین شکسته شده و تیم ما توانست دروازه بحرین را باز کند. در مجموع لژیونرهای ما در زمان حضورشان در زمین، بدون استرس و حساب شده بازی کردند و این نشان داده کار با مربیان اروپایی و تیم‌های حرفه‌ای چقدر در روند فوتبال آنها تأثیر گذاشته است.

مدافع پیشین تیم ملی درباره نقش اسکوچیچ در موفقیت‌های گذشته پاسخ داد: متأسفانه برخی می‌گویند بدون اسکوچیچ هم می‌توانستیم بحرین را ببریم؛ چنین اظهارنظرهایی درست نیست؛ مگر می‌شود تیم ملی بدون کادر فنی باشد؟ اسکوچیچ با توجه به حضور چندین ساله‌اش در ایران شناخت خوبی از بازیکنان دارد.

زرینچه صحبت‌های خود را این‌گونه ادامه داد: او و اعضای کادر فنی حریف را به خوبی آنالیز کرده بودند بنابراین نمی‌توان نقش این سرمربی را در پیروزی برابر بحرین کمرنگ توصیف کرد. هیچ مربی دلش نمی‌خواهد تیمش شکست بخورد و اسکوچیچ هم از این قاعده مستثنی نیست. او به همراه کادر فنی از امروز تمرکزشان را برای دو دیدار باقی‌مانده خواهند گذاشت تا بتوانند با این دو پیروزی به مرحله صعود کنند.

جواد زرینچه درباره دیدار آینده تیم ملی برابر کامبوج گفت: نباید این بازی را دستکم بگیریم. متأسفانه عادت کرده‌ایم در مقابل تیم‌های بزرگ، بازی قابل قبولی ارائه داده اما مقابل حریفان ضعیف‌تر نمایش خوبی ارائه ندهیم؛ شکست‌های کامبوج نباید ما را فریب دهد، باید با تمام قوا مقابل کامبوج بازی کرده تا با پیروزی برابر این دیدار، خود را آماده حساس‌ترین بازی یعنی جدال برابر عراق کنیم.

تگ ها


تیم ملی ایران جواد زرینچه استقلال تهران دراگان اسکوچیچ