زشت‌ترین لباس تاریخ دربی/ عموسیبیلو روی لباس سرخابی‌ها!

لباس‌های مخصوص دربی استقلال و پرسپولیس را باید به جرات زشت‌ترین لباس تاریخ این دو تیم دانست....

لباس‌های مخصوص دربی استقلال و پرسپولیس را باید به جرات زشت‌ترین لباس تاریخ این دو تیم دانست. از عمو سیبیلو گرفته تا اپراتور تلفن، از فروشگاه گرفته تا کد رمزی که انگار کد انفجار بمب هسته ای است و از تاکسی تلفنی گرفته تا برند های تجاری بی نام و نشان و کم نام و نشان روی این پیراهن ها دیده می شوند. تصاویر منتشر شده تا امروز از این لباس ها بیشتر به دفتر نقاشی بچه ها می ماند که پسر بچه ای 5 ساله با دنیایی از رنگ ها روی آن نقاشی کشیده و مادر بزرگ هم به او بابت این شیرین کاری لبخند زده !

صرفنظر از زشتی و شلوغی این پیراهن ها که تاریخ و رنگ و اصالت آن پیراهن ها را زیر سوال برده باید تاکید کرد که خنده دار تر به نظر می رسد وقتی هر دو پیراهن را کنار هم می گذاریم و به آنها نگاه می کنیم و می بینیم دو رقیب سرسخت و قدیمی کشور ما با کپی کاری پیراهن ها را به اسپانسر ها داده‌اند و دقیقا یک شکل شده‌اند.

در واقع این یک دربی غیرقانونی است وقتی همه موارد را کنار هم می‌چینیم.  از دید فیفا مرجع هیچ دو تیمی در یک لیگ نباید یکی باشد و البته وزارت ورزش مرجع و مجمع هر دو تیم است و این اگر پلیس لازم نداشته باشد ، زندان نخواهد حتما مایه خنده و انبساط خاطر در دنیای فوتبال ایران هست. جالبتر اما اینجاست که حالا علاوه بر مجمع، رسما اسپانسر هر دو تیم هم یکی شده و این موضوع خیلی ساده از اسپانسر های این دو تیم کاملا پیداست.

هم اسپانسر یکی است هم مجمع، هم دو تیم دعوا دارند! دربی جالب است، جذاب است، خیلی‌ها هم هستند که می‌خواهند پول بدهند و در دربی باشند اما شکل این کار واقعا زشت شده است. 50 میلیارد سالانه درآمد باشگاه هاست از همین اسپانسر هایی که به نظر می رسد در همین دربی به تنهایی آن را جبران کرده باشند. در واقع این حجم از تبلیغات باید حداقل با پول بلیط فروشی و درآمد حاصل از تبلیغات محیطی و همین اسپانسر ها حداقل همین پنجاه میلیارد را برای اپراتور درآمدزایی کرده باشد. عیبی هم ندارد، دنیا ، دنیای تجارت است و اگر کسی پول در نیاورد هرگز اسپانسر نمی شود اما با این وجود حفظ اصالت این پیراهن‌ها هم لازم و واجب بوده است.

این روزها دو تیم استقلال و پرسپولیس درآمد های بسیار خوبی از اسپانسر ها دارند اما کاش برای گرفتن این پول ها تن به هر خفتی ندهند و شخصیت و اصالت خودشان را هم در نظر بگیرند. اینهمه تشابه و آنهمه شلوغی هر دو برای این دو رقیب خوب نیست. اینجا تابلوی تبلیغاتی نیستف پیراهنی است که زمانی پروین و حجازی آن را به بازیکن نشان می دادند و می گفتند همین پیراهن چند میلیون تومان می ارزد که به تن شما برود. حالا اما انگار این پیراهن ها در حال تنگ شدن هستند به تن ستاره ها. قبلا گشاد بودند، حالا تنگ می شوند انگار.

اصالت را فراموش نکنید. این تشابه و آن همه رنگ‌آمیزی و آن عمو سیبیلو روی پیراهن اتفاق خوبی نیست. شما رقیب هستید. حداقل کاش کمی تفاوت ایجاد می‌کردید!

محمد سررشته‌داری

تگ ها


دربی ۸۹ یادداشت‌های اختصاصی محمد سررشته‌داری استقلال پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال