زلاتان: استعدادهایی مانند من به اندازه انگشتان یک دست هستند

به گزارش مدال، چالش رویارویی تیمهای باشگاهی و ملی ایران و عربستان سعودی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا به یک معضل جدی تبدیل شده و در حالی که فدراسیون فوتبال ایران بارها برای حل این مشکل راهکار جدی و عملیاتی پیشنهاد کرده، طرف آسیایی زیر بار عدالت و حرف حساب نمیرود که نمیرود ......

به گزارش مدال، چالش رویارویی تیم‌های باشگاهی و ملی ایران و عربستان سعودی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا به یک معضل جدی تبدیل شده و در حالی که فدراسیون فوتبال ایران بارها برای حل این مشکل راهکار جدی و عملیاتی پیشنهاد کرده، طرف آسیایی زیر بار عدالت و حرف حساب نمی‌رود که نمی‌رود.

البته اینکه فدراسیون فوتبال ایران در این مدت نقش مهم و درستی را در قبال این پرونده ایفا کرده یا خیر، جای بحث جدی دارد و شاید خود مقامات فدراسیون فوتبال ایران نیز این را قبول داشته باشند که در این پروژه، رفتاری ایده‌آل و مطلقا درست نداشته‌اند.

در هر حال پس از جدی و پررنگ شدن اختلافات دو کشور ایران و عربستان سعودی در عرصه ورزش فوتبال، این عربستان بود که با توجه به نفوذش در کنفدراسیون فوتبال آسیا تا حدودی برگ‌های برنده را به سود خودش جمع‌آوری کرد اما دیری نپایید که این برگ برنده‌ها در کنفدراسیون فوتبال آسیا از آن ایران و طرف قطری شدند و سر عربستان در این ماجرا بی‌کلاه ماند.

با درنظر گرفتن تمامی ابعاد این موضوع، کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنان قصد ندارد برای خودش دردسرسازی کند و هر بار در قبال پرسش و مطالبه‌گری طرف ایرانی، توپ را به زمین فیفا انداخته و بهانه کسب اجازه از فیفا را روی میز مذاکرات قرار می‌دهد.

در سفر اخیر شیخ سلمان به ایران به بهانه فینال لیگ قهرمانان آسیا، مقرر شد که حکم دادگاه عالی ورزش در محوریت نباشد و به جای آن دو کشور ایران و عربستان به حکم AFC تن بدهند. موضوعی که برای طرف ایرانی بسیار غیرمنطقی است اما در انتها شاید به احترام کنفدراسیون فوتبال آسیا آن را بپذیرد.

آنچه مسلم است اینکه به‌رغم حکم تعادل گرایانه CAS، بازی‌های ایران و عربستان همچنان در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود.

شیخ سلمان طبق آنچه در وب‌سایت رسمی AFC نیز آمده بر این باور است که رای دادگاه عالی ورزش بالاتر از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیاست و بهتر است این موضوع ضمن آرامش دو طرف، در خود AFC تحلیل و بررسی شود.

تگ ها


Zlatan Ibrahimović سوئد فوتبال