Banner

زمان آغاز تمرینات تیم ملی والیبال مشخص شد

سرپرست تیم ملی والیبال گفت: اردوی تیم ملی از نیمه اردیبهشت سال آینده با دعوت ۳۰ بازیکن در دو گروه آغاز می‌شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در شرایطی که فدراسیون والیبال چندی پیش به دلیل شیوع ویروس کرونا تصمیم به تعطیلی و نیمه کاره ماندن لیگ برتر گرفت، شرایط خاص کشور حالا برنامه های تیم ملی را هم تحت تاثیر قرار داده است. فعلا نه خبری از بازگشت کولاکوویچ به ایران هست و نه برگزاری اردوی تیم ملی. البته تعویق لیگ ملت های ۲۰۲۰ از سوی فدراسیون جهانی باعث شد تا دست کادرفنی برای المپیک بازتر باشد و آن ها با خیالی راحت در شرایط بحرانی موجود برای المپیک برنامه ریزی می کنند. 


امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی درباره زمان شروع تمرینات تیم ملی والیبال ایران با توجه به شرایط جدید جامعه و شیوع و گسترش بیماری کرونا، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی قبلی، قرار بود ۱۶ فروردین اردوی تیم ملی آغاز شود و ۳۰ بازیکن که از دل لیگ انتخاب شده بودند، به اردوی نخست دعوت شوند. همچنین قرار بود لژیونرها پس از پایان مسابقات خود، استراحت کوتاهی داشته باشند و بعد به اردو ملحق شوند.

وی تصریح کرد: اما بعد از این که بحران ویروس کرونا در جهان پیش آمد و مشکلاتی در برگزاری مسابقات و لیگ‌ها به وجود آورد، فدراسیون جهانی نیز برنامه‌های تدوین شده قبلی خود را لغو کرد و مجبور به برنامه‌ریزی جدید شد. از جمله این تغییرات، زمان برگزاری لیگ ملت‌های والیبال است که به بعد از بازی‌های المپیک موکول شد. هنوز هم درباره زمان برگزاری بازی‌های المپیک، احتمال تغییر وجود دارد اما چون هنوز تصمیم جدیدی در این مورد گرفته نشده، اولویت و هدف‌گذاری فدراسیون والیبال، بازی‌های المپیک است و بر این اساس سرمربی تیم ملی برنامه جدید خود را ارائه کرده است.


سرپرست تیم ملی با بیان این که در شرایط فعلی قرار است اردوی تیم ملی نیمه اردیبهشت تشکیل شود و ۳۰ بازیکن در دو گروه به این اردو دعوت شوند، گفت: سرمربی تیم ملی والیبال به برگزاری اردوی خارج از تهران نیز تاکید دارد و در حال حاضر، جام واگنر را در برنامه داریم که هنوز از طرف مسئولین فدراسیون والیبال لهستان تغییری در این مسابقات داده نشده و با توجه به این که قبل از المپیک برگزار می‌شود، تورنمنت بسیار خوبی برای تیم ملی خواهد بود و فرصت مناسبی است که با لهستان، آرژانتین و تونس که تیم‌های المپیکی هستند، بازی داشته باشیم.


خوش‌خبر درباره احتمال تغییر زمان برگزاری جام واگنر نیز گفت: تا زمانی که فدراسیون والیبال لهستان تغییری در برگزاری این مسابقات ایجاد نکرده است، ما بر اساس برنامه پیش می‌رویم. اگر تغییری در زمان برگزاری جام واگنر و بازی‌های المپیک ایجاد شود، فدراسیون هم در برنامه‌های خود، تغییراتی خواهد داشت.


وی ادامه داد: در حال حاضر، کل جهان شرایط خاصی دارد و نمی‌دانیم که در این وضعیت می‌توانیم بازی تدارکاتی داشته باشیم یا نه، اما کولاکوویچ درخواست دو بازی تدارکاتی دارد که تلاش می‌کنیم تا این بازی‌های تدارکاتی را نیز برای تیم ملی مهیا کنیم.


خوش خبر درباره برگزاری اردو تیم ملی در خارج از شهر تهران، توضیح داد: این موضوع، در زمان برگزاری اردو مشخص می‌شود و اگر وضعیت تهران مناسب نباشد، اردو را در مکانی برگزار خواهیم کرد که درگیر مشکلات نباشیم.


سرپرست تیم ملی والیبال در باره تصمیم باشگاه‌ها و فدراسیون مبنی بر تعطیلی لیگ‌ها برای سلامتی جامعه و بازیکنان گفت: شرایطی که پس از شیوع ویروس کرونا برای کشور پیش آمد، واقعاً قابل پیش‌بینی نبود و این مشکل در هیچ آیین‌نامه و قانونی نیز پیش بینی نشده است. این مشکل یک بحران جهانی است و در بحران نیز باید تصمیمات خاص گرفت. تصمیمی که فدراسیون گرفت و لیگ را تعطیل کرد و به دنبال آن دیگر رشته‌ها و حتی کشورها این تصمیم را اتخاذ کردند، نشان از اهمیت سلامت جامعه، ورزشکار، تماشاگران، مربیان و عوامل اجرایی مسابقات برای فدراسیون والیبال ایران دارد. بسته شدن پرونده لیگ، حاصل یک تصمیم جمعی بود که بر اساس دستور ستاد ملی مبارزه با  کرونا و در جلسه مشورتی با مدیران عامل باشگاه‌ها، سرمربیان و مسئولان تیم‌ها گرفته شد. این تصمیم بسیار درستی برای حفظ سلامت خانواده بزرگ والیبال بود و چه بسا اگر این تصمیم گرفته نمی‌شد، خسارت‌های جانی جبران‌ناپذیری به والیبال وارد می‌شد و به نظر من این تصمیم فدراسیون، بسیار سنجیده و ارزشمند است.

بیشتر بخوانید:

مرحله فینال مسابقات والیبال نشسته انتخابی پارالمپیک لغو شد

معمای معروف از پکن تا کالیفرنیا و ورشو!

 

 

تگ ها


والیبال تیم ملی والیبال ایران امیر خوش خبر والیبال