زمان افتتاح سانتیاگو برنابئوی جدید مشخص شد

کامل شدن بازسازی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، یک سال و نیم دیگر زمان نیاز دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آخرین بار که سانتیاگو برنابئو میزبان یک بازی رئال مادرید بود، به مارس ۲۰۲۰ بر می گردد که رئال مادرید در حضور ۸۵ هزار هوادار توانست بارسا را با دو گل وینیسیوس و ماریانو شکست دهد. سپس به دلیل پاندمی کرونا و برگزاری بازی های لالیگا بدون حضور تماشاگر، باشگاه تصمیم به شروع بازسازی ورزشگاه گرفت و بازی های تیم اول به ورزشگاه دی استفانو در کمپ والدبباس منتقل شد.

فردا شب و در واقع ۵۶۰ روز بعد، رئال مادرید در برنابئو و با حضور ۳۰ هزار نفر میزبان سلتا خواهد بود اما برنابئو هنوز به طور کامل بازسازی نشده است. از هفته گذشته کار خروج ماشین های سنگین از ورزشگاه شروع شد و با نصب چمن جدید، برنابئو موقتا مهیای میزبانی از بازی های رئال مادرید شد.

طبق قوانین لالیگا فعلا تنها ۴۰ درصد از ورزشگاه های اسپانیا قابل استفاده است و رئال فردا شب برابر سلتا، ۳۰ هزار نفر از دوست داران خود را حامی خود خواهد دید.

طبق ادعای آاس، بازسازی ورزشگاه ادامه خواهد داشت و هدف‌گذاری باشگاه برای افتتاح برنابئوی جدید، ۲۲ دسامبر ۲۰۲۲ است. این البته یک تاریخ خاص نیز محسوب می شود؛ روزی که ورزشگاه برنابئو در سال ۱۹۴۷ افتتاح شده بود.

در بازی افتتاحیه برنابئو، رئال مادرید توانست بلننزه پرتغال را در دیداری دوستانه ۳-۱ مغلوب کرد. در واقع رئال قصد دارد در هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس ورزشگاه برنابئو، ورزشگاه بازسازی شده و کاملا مجهز و نوی خود را افتتاح کند.

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال