زمان‌بندی جدایی گریزمان افتضاح بود

سرمربی بارسلونا در مورد جدایی آنتوان گریزمان در اخرین روز انتقالات تابستانی صحبت کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در سال ۲۰۱۹ بود که آنتوان گریزمان در یک انتقال پر سر و صدا از اتلتیکو مادرید جدا شد و به بارسلونا پیوست تا جانشین نیمار شده باشد که دو فصل قبل از آن، بلوگرانا را به مقصد پاری‌سن ژرمن ترک کرده بود و آبی اناری ها به شدت جای خالی او را احساس می کردند.

اما ستاره فرانسوی هیچگاه نتوانست انتظارات را برآورده کند و در دو فصل گذشته روزهای ناامید کننده ای را در بارسلونا پشت سر گذاشت؛ موضوعی که باعث شد انتقادات زیادی نسبت به عملکرد آنتوان گریزمان مطرح شود و در چند مقطع شایعاتی در رابطه با احتمال جدایی او از بارسا به گوش برسد.

با این حال در آخرین ساعات نقل و انتقالات تابستانی یک اتفاق غیرمنتظره رخ داد و آنتوان گریزمان بعد از دو فصل ناموفق بالاخره بارسلونا را ترک کرد و با قرارداد قرضی ۲ ساله به تیم سابق خود یعنی اتلتیکو مادرید بازگشت.

اتلتیکو تمام دستمزد او را تقبل کرده و به شرط حضور در ۵۰ درصد بازی های اتلتیکو نیز بند خرید ۴۰ میلیون یورویی او اجباری است. 

رونالد کومان در مصاحبه با اسپورت و در مورد جدایی گریزمان و امرسون رویال در روز پایانی انتقالات گفت:« ساده نبود و هدفم کمک به باشگاه بود. وقتی به بارسا آمدم، مسی با بوروفکس درخواست جدایی داده بود. سپس درخواست استیضاح مدیران و استعفای بارتومئو و تیم مدیریتی او اتفاق افتاد و باقی مسائل. سال اول حضورم در بارسا سخت بود ولی هر کاری برای کمک به بارسلونا انجام دادم.

جدایی گریزمان و امرسون؟ شرایط این دو متفاوت بود. باشگاه به من اطلاع داد که برای امرسون پیشنهاد مالی خوبی دریافت کرده اند و من هم گفتم که اگر به پول این انتقال نیاز است، مشکلی بابت جدایی او ندارم چون در جناح راست، اسکار مینگسا، سرجینیو دست و سرجی روبرتو را داریم.

در مورد گریزمان اما انتقال خیلی سریع بود. باتوحه به اتفاقات روز پایانی نقل و انتقالات و زمانبندی جدایی باید بگویم که همه چیز افتضاح بود. گریزمان قرارداد گران قیمتی با ما داشت و جدایی اش از لحاظ اقتصادی به سود باشگاه بود. به همین دلیل بود که جدایی او را نیز پذیرفتم.»

تگ ها


آنتون گریزمان رونالد کومان فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال