Banner

زمان رونمایی از کمک داور ویدیویی در لیگ ایران

گفته می‌شود مقدمات نصب سیستم کمک‌داور ویدئویی (VAR) در لیگ آینده فوتبال ایران انجام شده است و در لیگ بیستم از آن رونمایی خواهد شد....

به گزارش مدال، پس از حضور سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) در فوتبال جهان، قرار شد این تکنولوژی به فوتبال ایران هم بیاید و کمیته داوران و فدراسیون فوتبال تلاش‌های زیادی در این باره انجام دادند، اما آخرین اخبار این است که VAR به صورت رسمی به لیگ نوزدهم نمی‌رسد و این امر به صورت آزمایشی در برخی بازی‌های لیگ اجرا می‌شود، اما از لیگ بیستم کمک داور ویدئویی جای ثابتی در فوتبال ایران خواهد داشت.

ممبینی، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در این باره بیان کرد: استفاده از سیستم VAR زمان بر است و ما باید برخی زیرساختار‌ها و کار‌ها را برای فیفا و برد بین المللی فوتبال انجام بدهیم. کار را آغاز کرده ایم و اقدام‌های ابتدایی را انجام داده ایم. اگر خیلی خوب کار کنیم بین ۶ تا ۹ ماه دیگر می‌توانیم این پروسه را در فوتبال ایران اجرا کنیم.

او درباره اینکه با این تفاسیر سیستم کمک داور ویدیوئی تا پایان لیگ نوزدهم استفاده نمی‌شود، گفت: هیچکس نمی‌تواند زمان دقیق استفاده از این سیستم را اعلام کند و بستگی دارد عملکرد ما چگونه باشد. برای اخذ مدرک بهره وری از VAR از سوی برد بین المللی و فیفا باید منتظر پیشرفت در کارمان باشیم و تائیدیه این ۲ نهاد را بگیریم. به همین دلیل زمان مشخصی وجود ندارد، اما سعی می‌کنیم تا پایان لیگ در برخی بازی‌ها به صورت آزمایشی این سیستم را زیرنظر فیفا و برد بین المللی انجام بدهیم.

به همین دلیل باید گفت تا پایان فصل، داوران پشت دروازه حضور دارند و اگر مشکل خاصی پیش نیاید، از لیگ بیستم VAR به فوتبال ایران می‌آید.

 

بیشتر بخوانید:

داور مغضوب استقلالی‌ها برای تیم‌ملی کلاس گذاشت

تگ ها


کمک داور ویدیویی کمک داور ویدیویی لیگ ایران کمک داور ویدیویی ایران کمک داور ویدیوی هدایت ممبینی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال