زمین تمرین پرسپولیس باز هم تغییر می کند/قهرمان بی زمین!

تیم فوتبال پرسپولیس بار دیگر زمین تمرین خود را تغییر خواهد داد و به جای ورزشگاه شهید کاظمی در زمین خیریه عمل تمرین خواهد کرد....

به گزارش مدال،از اواسط لیگ پانزدهم پرسپولیس و استقلال هر کدام دارای زمین تمرین جداگانه و اختصاصی شدند. زمین شهید کاظمی در شرق تهران به تیم سرخپوش پایتخت رسید و استادیوم امام رضا هم که پیش‌تر تیم های پایه در آن بازی می‌کردند نیز در اختیار استقلال قرار گرفت. این اقدام اگرچه سرخابی ها را دارای زمین تمرین اختصاصی کرد اما گره از مشکل این دو تیم نگشود و همچنان محلی برای برگزاری تمرینات، یکی از دغدغه‌های اصلی پرسپولیس و استقلال است.

آبی ها که در کوران مسابقات لیگ هجدهم با این مسابقه دست و پنجه نرم کردند، مدتی است به آرامش رسیده‌اند و حالا نوبت پرسپولیس شده که با این چالش دست و پنجه نرم کند. سرخپوشان تمرین پیش فصل خود را در شهید کاظمی برگزار کردند اما عدم نگهداری اصولی از زمین چمن و اساسا بهره برداری نه چندان صحیح از آن، سبب شد تا باشگاه تصمیم بگیرد از امروز در زمین خیریه عمل تمرین کند.

 

پرسپولیس علاوه بر استادیوم شهید کاظمی، ورزشگاه درفشی فر را نیز در اختیار دارد که در نزدیکی مرکز شهر است و طبیعتاً دسترسی آسان‌تری برای بازیکنان دارد. تا لیگ چهاردهم نیز پرسپولیسی ها در درفشی فر تمرین می‌کردند اما آن‌ها از این زمین نیز نتوانستند نگه‌داری کنند و آن را به پیمانکار سپردند. فصل پیش سرانجام این استادیوم آماده استفاده شد اما زمین چمن درفشی به مصنوعی تغییر کرد تا خیلی قابل استفاده برای تیم بزرگسالان نباشد و در واقع به درد تمرینات زمستانی بخورد.

فصل گذشته پرسپولیس بارها زمین تمرین خود را تغییر داد و در یک فصل ۵ استادیوم جدید را تجربه کرد؛ از شهید کاظمی، زمین دو آزادی، خیریه عمل، درفشی فر و حتی نفت تهرانسر. این اتفاقی است که برای اکثر باشگاه های ایرانی رخ می‌دهد و طبیعتا در عملکرد تیم و تمرینات تاثیر خود را می‌گذارد.

به نظر می‌رسد تیم فوتبال پرسپولیس قهرمان سه دوره لیگ برتر فوتبال ایران و فینالیست لیگ قهرمانان آسیا از داشتن یک زمین تمرین مناسب و ثابت محروم است.

بیشتربخوانید:

تغییر محل تمرین باشگاه پرسپولیس

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس زمین تمرین ندارد پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال