زندان ایفل؛ تماشای نیمار از پشت میله‌های پاریس

اگر نیمار تا یک هفته آینده نتواند مشتری دست‌به‌نقدی پیدا کند، باید یکسال دیگر در پاریس بماند....

اگر هفته گذشته جدایی ستاره برزیلی از پی اس جی 70درصد بود، حالا این احتمال به میزان زیادی کاهش پیدا کرده است. نیمار که به نظر می رسید برای جدایی از پی اس جی مصمم است و حتی قصد دارد از حضور در تمرینات خودداری کند، از دوشنبه هفته پیش به تمرینات بازگشت و با وجود غیبت در دو بازی دوستانه پی اس جی، نامش در فهرست این تیم برای تور چین گنجانده شده است و بدون مشکل راهی این اردوی تابستانی خواهد شد. شکی نیست که ستاره برزیلی تمایلی برای ماندن در پی اس جی ندارد اما از سوی دیگر می داند که لجاجت با سران قطری پاریسن ژرمن، نه‌تنها کمکی به جدایی او نخواهد کرد که ممکن است از لحاظ مالی هم به وی ضرر بزند و به همین دلیل در یک هفته اخیر سکوت کرده و مثل یک بازیکن حرفه ای خود را در اختیار پی اس جی قرار داده است.

نکته جالب اینکه توماس توخل(سرمربی پی اس جی) که تا یک هفته پیش از ماندنی شدن نیمار اطمینان نداشت و به نوعی به نظر می رسید این موضوع برایش اهمیت بالایی هم ندارد، در نشست خبری اخیر خود صراحتا تاکید کرد که دوست دارد نیمار فصل بعد هم در پی اس جی بماند. پی اس جی تنها یک هفته مهلت برای مشخص شدن وضعیت آینده نیمار تعیین کرده است. به این ترتیب که اگر تا 31 جولای(9 مرداد) پیشنهادی قابل توجه برای جذب نیمار دریافت کند، پروسه انتقال او را به جریان می اندازد؛ در غیر این صورت به طور اتوماتیک، نیمار بازیکن پی اس جی برای فصل بعد خواهد بود.

پی اس جی حاضر به معاوضه بازیکن برای انتقال نیمار نیست. این تنها استراتژی بارسا برای در اختیار گرفتن نیمار است که پی اس جی با قاطعیت آن را رد کرده است. پی اس جی پیشنهاد رئال برای معاوضه نیمار با خامس و گرت بیل را نیز رد کرده است و برای فروش ستاره برزیلی خود 222 میلیون یورو می خواهد. رقمی که در حال حاضر هیچ تیمی قادر به پرداخت آن نیست. گفته می‌شود به زودی مذاکراتی بین پدر نیمار و مدیر اجرایی یوونتوس صورت خواهد گرفت ولی بعید است باشگاه ایتالیایی هم قادر به برآورده کردن خواسته‌های پی اس جی باشد. فصل جدید فوتبال فرانسه از 9 آگوست(28 مرداد) شروع خواهد شد و ناصر الخلیفی(مدیر باشگاه) هیچ تمایلی ندارد که با شروع لیگ، حواشی مربوط به نیمار، باعث برهم خوردن تمرکز ذهنی تیم شود. تنها یک هفته مهلت برای باشگاه های خواهان نیمار تعیین شده است و در غیر این صورت، نیمار سال بعد هم در حوالی برج ایفل بازی خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید: 

مسخره کردن گریزمان توسط نیمار و سوارز /ویدیو

 

تگ ها


Neymar da Silva Santos Júnior پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال