زنده از آلماتی؛ دورخیز شاگردان بنا برای قهرمانی

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح امروز به میزبانی آلماتی و با حضور ۵ فرنگی کار ایرانی آغاز شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی کشتی فرنگی ایران که در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ موفق به کسب عنوان قهرمانی شد، این بار هم بدون شک مدعی نخست قهرمانی در آلماتی خواهد بود. 


فرنگی کاران امروز در ۵ وزن نخست یعنی اوزان  ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف رقبای خود می روند و تا عصر امروز نفرات برتر این اوزان مشخص خواهند شد. 


در ادامه به صورت لحظه به لحظه نتایج مبارزه های فرنگی کاران ایرانی را می خوانید:


* در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز در دیدار نخست با توجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی به پیروزی رسید وی در دور دوم به داواباندی مونخ اردن از مغولستان می رود.


* در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر اورماتبک آماتوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر ۷ المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله به مصاف هان جائه چانگ از کره جنوبی می رود.


*در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی با توجه به حضور نیافتن کشتی گیران عراقی و فلسطینی به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، پشتام در این مرحله به مصاف برنده کشتی میان ناگلیف از ازبکستان و گورپریت از هند می رود.


* در وزن ۸۷ کیلوگرم که ۱۰ کشتی گیر حضور دارند، ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول با نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان مبارزه می کند و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده دیدار رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از ازبکستان و کومار سونیل از هند می رود.


* در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مورات رامانوف از قرقیزستان مبارزه می کند وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی به مصاف سهراب فاتویف از ازبکستان می رود.

بیشتر بخوانید:

ناکامی جدیدی در انتخابات شورای کشتی آسیا

کشتی قهرمانی آسیا؛ برنامه مسابقات اعلام شد

 

 

تگ ها


کشتی فرنگی کشتی