Banner

زنده‌باد سری آ؛ بازگشت ستاره‌ها به نوستالژیک‌ترین لیگ دنیا

سری آ و خریدهای مهمی که لیگ ایتالیا را از رخوت و بی‌کیفیت بودن خارج کردند....

تا سال 2006 سری آ جذاب‌ترین لیگ دنیا بود. یوونتوس، اینترمیلان، آث میلان و رم ستاره‌های دنیا را بین خودشان تقسیم کرده بودند و تماشای مسابقات آنها در ورزشگاه‌های مه‌گرفته ایتالیا باکیفیت‌ترین شکل فوتبال بود. اما چندهفته بعد از قهرمانی ایتالیا در جام‌جهانی 2006 همه‌چیز بهم ریخت. سقوط یوونتوس به سری بی، کالچوپولی و بحران اقتصادی ایتالیا سری آ را نابود کرد. کار به جایی رسید که ستاره‌های رم و میلان سر از باشگاههای درجه دومی مثل وستهام و سویا درمی‌آوردند.

این فصل اما رستاخیز عجیبی در سری آ اتفاق افتاد. یوونتوس به سنت سال‌های اخیر باز هم ستاره خرید و با جذب دی‌لیخت و رابیوت و آرون رمزی ترکیبش را جذاب‌تر کرد. مالکان چینی اینترمیلان هم بعد از ورود کونته به این نتیجه رسیده‌اند که زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری است و با تیمی قدرتمند و کادرفنی‌ای به رهبری کونته می‌توانند بعد از 10سال به قهرمانی برسند. برای همین هم دیگو گودین و الکسیس سانچز و روملو لوکاکو جذب اینترمیلان شدند.

ناپولی با خرید لوزانوی مکزیکی که ستاره مکزیک در جام‌جهانی 2018 بود، دینش را برای جذابتر کردن سری آ ادا کرد. رم هم توانست بعد از مدت‌ها دل هوادارانش را به دست بیاورد و با گرفتن هنریک میختاریان امیدوار به فصل پیش‌رو بماند. میلان که شکنندگی مالی‌اش اجازه نمی‌داد به اندازه یووه و اینتر خرج کند، آنته ربیچ را خرید. به این نام‌های جذاب، فرانک ریبری و کوین پرینس بواتنگ را هم اضافه کنید که فصل بعد در فیورنتینا بازی خواهند کرد. ورود این ستاره‌ها در کنار مدعی شدن تیم‌های متوسطی مانند آتالانتا و کالیاری سری آ این فصل را به لیگی جذاب و رقابتی تبدیل خواهد کرد. لیگی که در دوهفته ابتدایی نشان داده تیم‌هایش دست از فوتبال دفاعی برداشته‌اند و می‌خواهند سری آ و لیگ ایتالیا را به جایگاه سال‌های دورش بازگردانند.

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی یادداشت اختصاصی اینتر میلان یوونتوس رم آث میلان سری آ فوتبال