زندگی خصوصی علی کریمی؛ گم‌شده در خلوتگاه قذافی (گزارش تصویری)

دومین گزارشاز ستاره‌ها در قرنطینه به آقای خاص استقلالی‌ها اختصاص دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علی کریمی آبی‌ها شاید نامش در سایه جادوگر سرخ‌ها باشد اما از نظر شخصیتی و فرهنگی یکی از شاخص‌ترین بازیکنان فوتبال محسوب می‌شود. درست در بحبویه ماجرای کرونا و در حالیکه استرس مربوط به این ویروس در اوج خود قرار داشت، در اواسط فروردین امیرحسین خیرخواه قرار با علی کریمی را فیکس کرد تا در برجی در بالای شهر لحظاتی مهمان او باشیم.

زمانی که به منزل او رسیدیم در فضای سبزی که در اختیار داشت بهمراه سامان اسکندری در حال تمرینات اختصاصی و فشرده هوازی بود. با همان لباس ورزشی و در شرایطی که نفس نفس می‌زد در لابی به استقبال‌مان آمد و به سمت تمرین مشایعت شدیم.

در طول اجرای این پروژه شاید به یقین بتوانیم بگوییم که علی کریمی تنها بازیکنی بود که واقعا به شکلی اصولی و پرفشار دل به تمرین داده بود و واقعا مشخص بود که نمی‌خواهد از فرم بدنی خود برای شروع دوباره فوتبال دور بماند و شاید این بهترین خبر برای استقلالی‌ها و خصوصا فرهاد مجیدی باشد.

بعد از ۹۰ دقیقه تمرین فشرده با علی کریمی وارد خانه شدیم. پروتکل بهداشتی به بهترین شکل از داخل آسانسور رعایت می‌شد و با دستمال و الکل مراقبت‌های لازم برای ورود صورت گرفت.

از دوستش درخواست کرد تا همراهی لازم برای یک تفریحی بعد از تمرین سخت را داشته باشد. بعد از دوش گرفتن به جمع ما اضافه شد و بیلیارد اولین آیتم تفریحی بود که به او چشمک زد و مورد استقبال مربی‌اش نیز قرار گرفت.

نکته جالب این بود که هافبک آبی‌ها مدعی شد که مدتی‌ست مدت‌ها مثلثی مربوط به بیلیارد را پیدا نکرده و به کمک دست توپ‌ها را برای شروع بازی چید. با این حال جالب است بگوییم که بعدا و در زمان انتخاب عکس‌ها این مثلثی را دیدیم و اکنون شما را هم به چالش پیدا کردن آن دعوت می‌کنیم و در قسمت کامنت‌ها اگر آن را دیدید اطلاع دهید.

علی کریمی قطعا یکی از بیلیاردبازهای قهار در بین فوتبالیست‌هاست که ادعای زیادی در این بازی دارد و حتی مدعی است اگر این ورزش را دنبال می‌کرد می‌توانسته استرایک لند آمریکایی را هم شکست دهد و قطعا از حیث ضربه زنی و هدف‌گیری برتر از اوست!

شماره ۶ آبی‌ها در دوران شیوع ویروس کرونا با توجه به دستورالعمل هایی که وجود دارد از حیث مراقبت های دارویی و ویتامینی را رعایت می‌کند. ویتامین سی و زینک و کلسیم و زنجبیل و... همراه همیشگی این روزهای همگی ماست و علی کریمی هم یک دو جین از این ویتامین‌ها را برای مراقبت خود دارد و از آنها استفاده می‌کند.

از علی کریمی درباره دربی و پنالتی نپرسید. او به شدت بابت اتفاقات آن بازی همچنان حساس است و احساس ناراحتی می‌کند و مغموم است. او در زمان استراحت بیشتر مشغول تماشای فیلم و سریال است. سریال پیکی بلایندرز مجموعه‌ای است که او اوقات فراغتش را با آن سر می‌کند. سریالی که نقش اول آن تامی شلبی است (در سال ۱۹۱۹ و بعد از جنگ جهانی اول، پیکی بلایندرز یک گروه خانوادگی مستقر در بیرمنگام انگلستان است. داستان بر روی گروه رومانیایی پیکی بلایندرز و بلندپروازی‌ها و رئیس‌شان، تامی شلبی متمرکز است.چرچیل کمپل را مأمور رسیدگی به اغتشاشات بیرمنگام و بازیابی مهمات جنگی می‌کند که قرار بود به «لیبی»منتقل شود).

ادعای دیگر علی کریمی مربوط به معلومات بالای فوتبالی‌اش است؛ او که فن بزرگ آلبی سلسته محسوب می‌شود مدعی است تمام ماجراهای مربوط به تیم ملی آرژانتین را از بر است. او عادل فردوسی پور را شاهد می‌گیرد که برای یکی از برنامه‌های کارشناسی‌اش دعوت کرده و در آنتن زنده در حالیکه این گزارشگر و مجری محبوب ادعای اشتباهی را مطرح کرده بود آن را تصحیح کرده است. کریمی مدعی است آرژانتین کنونی تنها به دلیل اینکه هیچ بازیکن هم طرازی در سطح لیونل مسی ندارد ناموفق است و البته ضعف بزرگ آنها در خط دفاعی و در‌وازه است که طی سالیان اخیر بازیکن بزرگی نداشته است.

حرمسرای قذافی؛کتاب بالینی این روزهای علی کریمی است: نظر خاصی روی کتاب ندارم و البته تازه آن را به توصیه یکی از دوستانم شروع کرده‌ام. بهرحال با تعطیلی مسابقات و فوتبال هر چه فوتبال قدیمی و ورزشی بوده دیده‌ام و وقتی این کتاب هم به من معرفی شد دوست داشتم بدانم چطور است و رهبر لیبی چه در سر داشته (خنده). هر وقت تمام شد نقدم را درباره آن خواهم گفت.

علی کریمی استقلالی‌ها که رویای نیمه تمام حضور در فوتبال اروپا و دیناموزاگرب را پشت سر گذاشته و اکنون به عنوان ستاره آبی‌ها فارغ از همنامی جادوگر سرخ قصه خودش را می‌نویسد.


ماجراهای دوربین امیرحسین خیرخواه با فوتبالیست‌ها در قرنطینه و نزدیک‌ترین حالت به زندگی شخصی‌شان ادامه دارد...


 
* همانطور که در گزارش ابتدایی برای این موضوع عنوان شده بود، بازه زمانی عکاسی از قرنطینه خانگی فوتبالیست‌ها و ورزشکاران ایرانی، اواسط فروردین‌ماه تا اوایل اردیبهشت‌ماه بوده است.

بیشتر بخوانید:
​سردار آزمون و پاسخ به علاقه ناپل
پاتوسی: لطفا کمک کنید باید به محل کارم برگردم
تونی اولیویرا: فغانی را هرگز نمیبخشم و فراموش نمی‌کنم! 

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران استقلال علی کریمی علی کریمی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال