زنوزی: قبول دارم که در قبال تراکتور مقصرم

محمدرضا زنوزی از پرداخت قریب الوقوع بدهی های خارجی تراکتور خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور پس از سکوتی طولانی مدت و در شرایطی که این باشگاه باشگاه تبریزی در بحران‌های عمیق فرو رفته، سرانجام سکوت خود را شکست و در گفتگویی مفصل شرکت کرد.

زنوزی در این مصاحبه رادیویی مطابق انتظار با این پرسش مواجه شد که درباره آینده تراکتور چه تصمیمی گرفته است؟

همچنین بخش دیگر گفتگوی وی درباره مشکلات مالی تراکتور و بدهی‌های بسیار سنگینی است که پرداخت آن از عهده هر باشگاهی در ایران خارج است.

* پول استوکس را خواهیم داد
 با توجه به اینکه پنجره نقل و انتقالات ما بسته بود، نتوانستیم بازیکن جدید جذب کنیم. دلیل این موضوع هم آقای استوکس بود که جوابگوی ما نبودند تا پول‌شان را بگیرد. ما طی روزهای آتی پول او را یا به حسابش می‌زنیم یا از طریق فیفا پول او را خواهیم داد تا پنجره باز شود.

* نتایج برای من هم قابل قبول نیست
وقتی مشکل مالی پیش میآید طبیعی است مقصرم. بعضی از سرمربیان را هوادار فشار آوردند و رفت و بعضی دیگر را مدیران عامل را برداشتیم. اما با تمام این تفاسیر با تیم را از یازدهمی که تحویل گرفتیم سال بعد پنجم شدیم و بعد چهارم و سال پیش هم چهارم. کارنامه قابل قبولی داشتیم اما برای من و هواداران محترم قابل قبول نیست. اما به هواداران حق می‌دهم با این بازیکنان که بعد از بخش خصوصی وارد کار شدند، کم است و می‌توانستیم در جایگاه بهتری قرار بگیریم. با این همه ما توانستیم جایگاه خوبی پیدا کنیم. شما نگاه کنید همین امسال با تیم امید بازی کردیم و نسبت به پارسال یک امتیاز بیشتر گرفتیم. این فوتبال است و شاید نتایج هم قابل قبول نباشد.

* شما یک مدیرعامل خوب در ایران معرفی کنید
قبول دارم یک سری کاستی در بخش مربی و سرمربی بوده. من در مورد مدیرعامل باید بگویم که بخش خصوصی هستم و به خاطر پیشرفت خودم هم اگر مقصر باشم، می‌گویم هستم. اجازه بدهید من از شما سوال کنم؛ شما یک مدیرعامل معرفی کنید که هم در حوزه ورزش بتواند خوب کار کند و هم اقتصاد و دیگر مسائل اقتصادی و فرهنگی و فلان را بفهمد. شما سراغ دارید در ایران؟ اگر دارید بگویید فلانی از این نظر خوب است. شما نگاه نکنید که در باشگاه‌های دولتی چند مدیر هستند که دستوری و از بالا به فلان شرکت می‌گویند برو و با این باشگاه قرارداد ببند و هزینه را تامین کند. مدیر باید از نظر اقتصادی برود و خودش باشگاه را تامین کند نه اینکه دستوری از بالا بگویند. اصلا امکان ندارد کسی که در این دو حوزه اشرافیت داشته باشد را در ایران پیدا کنید.

* بدون حق پخش امکان تیمداری نیست
کسی که از نظر اقتصادی و فوتبالی ماهر باشد، در یک رقابت نابرابر ورود نخواهد کرد. شما از یک طرف باشگاه‌های دولتی دارید که هزینه‌های آنچنانی می‌کنند. برایشان فرقی ندارد که از دولت بگیرند یا از صداوسیما بگیرند. برایشان فرقی ندارد که می‌توانند درآمد یا خیر. چون از جای دیگر می‌گیرند. باشگاه های خصوصی امکان رقابت ندارند چون صداوسیما که پول نمی‌دهد. برای بخش خصوصی این امکان وجود ندارد که بدون این درآمدها خودش را تامین کند. آیا برای تراکتور هم این امکان وجود دارد که بگویند فلان شرکت برو با تراکتور قرارداد ببند و اسپانسر شو؟ ما مدیرعاملی آوردیم و گفتیم با شرکت هافمن قرارداد ببند و برای شش بازی ۱۲ میلیارد بگیر. ما تبلیغ را کردیم اما مدیر رفت و پول را هم ندیدیم؟

تگ ها


تراکتور محمدرضا زنوزی فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال