زنوزی و صحبتهایی که هرگز نشنیده‌اید!

مالک باشگاه تراکتور در صحبتهای تازه‌اش با صراحت مسئولیت نتایج تیمش را قبول کرد و به هواداران وعده داد برای فصل آینده تیمی می‌بندد که نظر آنها را جلب کند...

به گزارش ورزش سه، بازگشت محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور به ایران، به معنای خط بطلانی بر شایعاتی بود که درباره واگذاری این باشگاه مطرح می‌شد. زنوزی با چهره ای جدید و با کاستن از وزنش، دوباره در دفتر کار خود در تبریز حاضر شده و با حضور در تمرینات دو تیم تراکتور و ماشین و یک گفتگوی مفصل کار خود را با انرژی در تراکتور آغاز کرده است.

مهم ترین سوالی که زنوزی به آن پاسخ می‌دهد، بحث واگذاری این باشگاه است که او این را به جد تکذیب کرده و می‌گوید به خاطر علاقه ای که به مردم آذربایجان و هواداران تراکتور دارد، تراکتور را کماکان به صورت خصوصی اداره خواهد کرد و شایعاتی که درباره واگذاری باشگاه از سوی او مطرح می‌شود، حقیقت ندارد.

زنوزی در بخش دیگری از صحبت هایش می‌گوید: با صراحت می‌گویم اگر تراکتور به جایی که انتظار می‌رفت نرسیده، بخشی از تقصیر کردن من است و خودم هم از آن ضرر کردم، چون به اهدافی برای باشگاه ترسیم کرده بودم نرسیدم و عزیزان و هواداران محترم تراکتور را نتوانستم به خوشحالی که مدنظرم بود را برسانم و به وظیفه ی خودم جامه ی عمل بپوشانم.

او می‌گوید: درست است که من از جیبم هزینه میکنم اما باید قبول کنم که بعضی از اشتباهات انجام شده و قرار نیست ما اینجا این مسئله را لاپوشانی کنیم. از اشتباهاتم شانه خالی نمی کنم و اعلام میکنم بزرگترین اشتباهات را من کردم اگر چه کنار این مسائل یک سری اتفاق هایی افتاده است و مسائلی نیز از بیرون به ما تحمیل شد.

زنوزی در تحلیل وضعیت تراکتور گفت: دو سال زمان زمان کافی نیست برای این که شما باشگاهی را در اندازه توقع هوادارانش بسازید و این احتیاج به زمان بیشتری دارد.

مالک تراکتور با اشاره به ناکامی در فصل گذشته با برشمردن یکی از اهداف که کسب سهمیه در فصل جاری است، اشاره کرد و گفت: البته ما انحراف خیلی عجیبی از اهدافمان نداشتیم اما به هر حال به چیزی که می‌خواستیم که قهرمانی لیگ برتر بود نرسیدیم.

زنوزی در بخش دیگری از حرف هایش درباره مصطفی دنیزلی صحبت کرد و این که بازیکنان امسال کاملا با نظر این سرمربی انتخاب شدند و او از این مربی ترک دست نوشته هم دارد که خریدها کاملا زیر وی انجام شده است. زنوزی گفت من گاهی از آقای دنیزلی سوال میکردم که چرا این بازیکن بله و آن بازیکن نه؟ که او می‌گفت باید طبق نظرش خرید کنیم.

وی درباره خریدهای تراکتور همچنین اشاره کرد که تراکتور از نظر کیفی خریدهای بعدی انجام نداده اما بعضی از بازیکنانی که جذب تیم شدند (مثلا آنتونی استوکس) راندمان کافی را به نسبت بازی در کشور خارجی در تراکتور نداشتند. زنوزی می‌گوید بازیکن هم باید آمادگی حضور در تراکتور و ایران را داشته باشد اما ممکن است در حضور وی در ایران این اتفاق نیفتد. ما هم البته برخی مسائل را نمی‌توانیم به مردم اعلام کنیم.

زنوزی در ادامه بحث بازیکنانی مثل استوکس گفت: من در ماه های گذشته بحث هایی را در فوتبال باز کردم شادی به مذاق خیلی ها خوش نیامد اما می‌بینید که یکی یکی آن ها دارد اتفاق می‌افتد. از مسائل مربوط به فساد در فوتبال تا مسائلی که در مورد حکم های فیفا علیه تیم های ایرانی وجود دارد.

او همچنین با تکذیب نقش آفرینی دلال ها در موضوع جذب بازیکنان گفت: بازیکنان ورودی تراکتور کاملا مشخص هستند و بیایید نگاه کنید که به خصوص در سال دوم ما کدوم بازیکن بی کیفیت و ضعیف را اضافه کردیم که البته من در این زمینه گله های زیادی به برخی افراد دارم که در پیج های مختلف علیه ما جو سازی می‌کنند. در حالی که کار ما در موضوع جذب بازیکن کاملا مشخص، روشن و حتی فوق العاده است. چون ممکن است اتفاقاتی درباره بازیکنان رخ داده باشد اما هرگز نمی‌توانیم درباره کیفیت آن ها حرفی بزنیم و خدشه ای به آن وارد کنیم.

زنوزی اضافه کرد: اگر هم بازیکنی از تراکتور جدا شده یا خودش رفته یا نتوانسته در ایران در سطحی که ما انتظارش را داشتم کار کند وگرنه ما هیچ بازیکن بی کیفیتی نیاورده ایم که بگویند دلال ها سر ماه کلاه گذاشته اند. ۹۰ درصد به بالای بازیکنانی که ما آورده ایم را کسی نمی‌تواند درباره کیفیتشان حرف بزند.

مالک تی تی ها همچنین درباره دو بازیکن مشهور خارجی تراکتور هم صحبت کرد و گفت: آمدن کوین کنستانت صددرصد اشتباه من بود و من فکر می‌کردم بیماری او چیز حادی نیست که در این باره اشتباه کردم. کوین فورچونه را هم سرمربی وقت خواست که البته از نظر کیفیت و رزومه شرایط مشخصی دارد اما ایشان نتوانست به زندگی در ایران ادامه دهد و یک شب بدون اطلاع ما هتل محل اقامتش را ترک کرد. او بدون اجازه و بدون اطلاع ما از ایران رفته و با پرواز ترکیش از ایران رفت و ما صبح متوجه این موضوع شدیم. یکی از مشکلات این است که وقتی شما بخواهید از اروپای غربی بازیکن بیاورید، زندگی در ایران برایشان سخت است اما بازیکنان عراقی یا آسیای میانه می‌توانند سریع وفق پیدا کنند چون شرایط ایران بهتر است.

یک انتقاد جدی زنوزی هم به افرادی بود که در اینستاگرام به بازیکنان تراکتور فحاشی می‌کنند. او گفت: خودتان را بگذارید جای آن بازیکن که هم خودش و هم بازیکن صبح تا شب فحش می‌خورند و حتی اگر شما هم جای آن بازیکن باشید دوست ندارید پایتان را به توپ بزنید. خب باوجود آن که بازیکنان قرارداد سه تا پنج ساله با ما دارند، گاها به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند نمی‌توانیم اینجا بمانیم. فکر کنم این فعل و انفعالات در تیم ما عمدی است که بازیکنان را از حضور در تیم ما منصرف کنند. این رویه درستی نیست و ما اکثر این بازیکنان را که در سطح تیم ملی هستند را نابود میکنیم.

او در توضیح این مسائل گفت: قبلا بعضی از این کانال ها با بعضی آدم ها بده بستان داشتند اما از وقتی ما آمدیم این بده بستان ها قطع شده و به همین دلیل به محض این که باشگاه نتیجه نمی‌گیرد، سعی می‌کنند بازیکنان و باشگاه را تخریب آورده و بگویند این هم بازیکنی که باشگاه آورد.

زنوزی گفت: من صراحتا اعلام میکنم که پای باشگاه هستم و این آقایانی که علیه من و اعضای باشگاه فضاسازی می‌کنند، رودررو می‌خواهیم با آن ها بجنگیم.

زنوزی در قسمتی دیگر از حرفهایش درباره سیاست کهشانی بودن تراکتور هم گفت:کهکشانی های اصلی هواداران هستند . البته ما بازیکن بزرگ هم آورده ایم اما این همه جیز نیست و باید ابزار دیگر هم باشد. البته ستاره های ما بالاتر از همه خواهند بود اما باید نرم افزار مدیریتی مان را هم اصلاح کنیم.

تگ ها


تراکتور محمدرضا زنوزی