زنوزی: چرا وزیر قهرمانی جام حذفی را به ما تبریک نگفت؟

مالک باشگاه تراکتور تبریز به انعقاد قرارداد مظاهری با استقلال واکنش نشان داد و گفت از وی شکایت خواهد کرد....

به گزارش "ورزش سه" محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور تبریز صحبت‌های خود در گفتگویی رادیویی را با موضوع اعتراض به تبعیض مسئولان میان سرخابی‌های پایتخت آغاز کرد و گفت: در فینال جام حذفی، به ما اعلام کردند که اجازه ورود تماشاگران به ورزشگاه را نمی‌دهند، اما وقتی وارد ورزشگاه شدیم حدود ۴ هزار هوادار استقلال را دیدیم؛ بهاروند قصد داشت بازی را تعطیل کند. به هر حال برخی از افراد همیشه می‌گفتند که زنوزی ۲ تیم دارد. مگر می‌شود بین فرزندان تفاوتی قائل شد؟

وی افزود: وزیر ورزش نایب قهرمانی تیم استقلال در لیگ را تبریک می‌گوید اما قهرمانی تراکتور در جام حذفی را تبریک نگفت و بعد از قهرمانی تراکتور، درباره مشکلات استقلال صحبت می‌کند؛ در یکی از برنامه‌های ورزشی به جای بررسی تیم تراکتور، علت نتیجه نگرفتن استقلال را بررسی می‌کنند. آیا این عدالت است؟ واقعا متاسفم.

مالک تیم تراکتور در واکنش به دوقطبی بودن فوتبال ایران گفت:  باید قبول کنید که تیم تراکتور، فوتبال ایران را از ۲ قطبی بودن خارج کرده است و نمی‌شود این تیم را نادیده گرفت؛ چرا باید در تریبونی که متعلق به ۸۰ میلیون نفر است، طرفداری تیم‌های خاصی شود؟ اینکه حق تیم‌های شهرستانی را فدای تیم‌های خاص کنیم، این عدالت نیست.

محمدرضا زنوزی درباره حفظ شاکله تیم تراکتور در فصل آتی گفت: برای فصل آینده لیگ برتر فوتبال سعی می‌کنیم که شاکله اصلی را حفظ کنیم. تیم ما در فینال جام حذفی با کمبود بازیکن مواجه بود؛ از ساکت الهامی، کادرفنی و تمام بازیکنان تشکر می‌کنم که با دست بسته توانستند به مقام قهرمانی برسند. وقتی در بازی حساس فینال، ۲ بازیکن جوان مستعد وارد زمین می‌شوند، این نشانگر بسته بودن دست کادر فنی تیم است. قهرمانی با این تیم کار بزرگی است. به هر حال ۲۵ سال است که باشگاه‌داری می‌کنم. نمی‌توانید یک مربی و بازیکن را پیدا کنید که بگوید، زنوزی در امور فنی و مدیریتی باشگاه دخالت می‌کند.

او در واکنش به جدایی مظاهری به مقصد استقلال گفت: این دروازه بان قراردادش را یک طرفه فسخ و قبل از بازی مقابل نفت مسجدسلیمان، تمرینات تیم را ترک کرده است؛ این بازیکن با ما قرارداد دارد و هر تیمی که با مظاهری وارد مذاکره شود، از او شکایت می‌کنیم. فدراسیون فوتبال، قرارداد توافقی را ثبت نمی‌کند و ما نیز با رشید مظاهری هیچ توافقی نکردیم. برای من مهم‌تر از همه‌چیز تراکتور است و به سایر باشگاه‌ها احترام می‌گذارم. تراکتور خط قرمز است.

زنوزی در بخش پایانی صحبت‌های خود درباره مظاهری ادامه داد: هواداران می‌گویند که مظاهری در زمان بدی تیم را ترک کرده و از محمدرضا اخباری تشکر ویژه‌ای دارم که با وجود مصدومیت شدید، به خاطر تراکتور درون دروازه ایستاد؛ با اینکه اخباری دروازه‌بان خیلی بزرگی است، اما تا کنون هیچ‌گاه گله‌ای بابت نیمکت‌نشینی نکرده و بسیار اخلاق‌مدار است. هواداران می‌گویند که باید مظاهری در تیم بماند، اما حتی روی نیمکت هم ننشیند و روی سکو‌ها باشد. مظاهری بازیکن ملی پوش است، اما حرفه‌ای نیست و باید به قراردادی که بسته پایبند باشد.

تگ ها


تراکتور محمدرضا زنوزی