زنگ خطر برای بایرن مونیخ، صدای پای دورتموند می‌آید

دورتموند با پیروزی روز گذشته خود فاصله با بایرن را به هفت امتیاز کاهش داد و این فاصله چهارشنبه شب می تواندبه 4 امتیاز نیز برسد. رقابت برای قهرمانی هنوز زنده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دورتموند روز گذشته وظیفه خود را انجام داد و از اشتباه بایرن نهایت استفاده را برد. دورتموند را حالا می توان مدعی جدی تری برای قهرمانی دید؟
ماریوس ولف، زننده تک گل مسابقه در مورد این بازی گفت: « همیشه نمی توان زیبا بازی کرد، ما امروز کار خودمان را انجام دادیم و با دفاعی که قبلاً هرگز با هم بازی نکرده بودیم، 1-0 پیروز شدیم. این برد بسیار مهم بود.»

 

مارکو روزه مربی نیز در مورد اهمیت این پیروزی گفت:« ما یک بازی خانگی مهم را 1-0 بردیم که اتفاقی بسیار مثبت است. پس از شروعی دشوار، کنترل کار را در دست گرفتیم و گل را به ثمر رساندیم. سپس مقطعی داشتیم که می توانستیم و باید گل دوم را به ثمر می رسانیم. اگر گل دوم را تا دقیقه 80 به ثمر نرسانید، همیشه یک مرحله نهایی در بازی وجود دارد که در آن هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.»

 بوروسیا دیشب هر طور که بود اجازه رخ دادن اتفاقی غیرمترقبه را گرفت هرچند باید اذعان کرد که آرمینیا از نظر تهاجمی نیز بسیار بی خطری بود. 
 

امره جان نیز در پایان بازی گفت:« این بازی آسانی نبود، بازی کردن در برابر بیله فلد همیشه دشوار است. آنها می جنگند و با ارسال توپ های بلند سعی می کنند شما را به اشتباه بیندازند. این بهترین بازی ما نبود، مهم این بود که آن را ببریم.»

می توان پیشرفت را در دورتموند دید
هافبکی که به دلیل غیبت چند مدافع، مجبور به بازی در دفاع وسط شده بود اعتقاد دارد که تیم نسبت به چند ماه گذشته پیشرفت هایی داشته است:« وقتی اشتباه می کردیم، سرها پایین می آمد و تسلیم می شدیم اما امروز متفاوت عمل کردیم. می خواستیم به عنوان یک تیم کار کنیم و جدای هراتفاقی و بدون توجه به شکل بازی، هدف مان این بود که روی ایده هایی که داشتیم اصرار کنیم و در نهایت برنده شویم.»
 

دورنمای قهرمانی
با این سه امتیاز، دورتموند به خوبی از لغزش بایرن استفاده کرد؛ بایرنی که روز شنبه برابرر هوفنهایم 1-1 متوقف شده بود. حالا فاصله تا رتبه اول فقط" هفت امتیاز است، دورتموند اگر بازی عقب افتاده خود در روز چهارشنبه برابر ماینتس را پیروز شد، فاصله تنها به چهار امتیاز خواهد رسید و باید توجه داشت که دوئل مستقیم برابر بایرن هنوز در پیشاست. بنابراین این سوال به‌جا مطرح می شود: قهرمانی همچنان برای دورتموند ممکن است؟ 

جان در این رابطه گفت:« ما باید در بوندسلیگا به پیشروی ادامه دهیم، در نهایت هرگز نمی‌دانی  آینده چه خواهد شد. توجه مان باید به خودمان باشد و نه بازی های بایرن. باید به رویردازی ادامه داد و چرا نتوان به قهرمانی رسید؟


دورتموندی ها فقط مسابقات بوندسلیگا را پیش رو دارند، در حالی که باواریایی ها هنوز در دو جبهه بوندسلیگاو لیگ قهرمانان اروپا حاضر هستند. علاوه بر این، با ارلینگ هالند و جیووانی رینا که از مصدومیت برگشته اند، هرگز نمی تواند دورتموند را از رقابت برای قهرمانی کنار گذاشت.

تگ ها


فوتبال جهان بورسیا دورتموند بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال