زنگ خطر کرونا در اسپانیا؛ فوتبال تعطیل می‌شود؟

مثبت شدن تست کرونای سه فوتبالیست اسپانیایی در روزهای اخیر زنگ خطر را برای فوتبال این کشور بار دیگر به صدا درآورده....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پاسخ تست کرونای سه فوتبالیست اسپانیایی از تیم‌های سویا، آلمیرا و زاراگوزا که روز چهارشنبه گرفته شده بود مثبت اعلام شده و این خبر زنگ خطر را برای فوتبال این کشور به صدا درآورده. رسانه‌های اسپانیایی به این خبر واکنش نشان داده و روزنامه آ اس امروز در صفحه اول خود از تیتر " آلارم کرونا" استفاده کرده است.

سه باشگاه اسپانیایی سویا، آلمیرا و زاراگوزا رسماً با تایید این خبر اعلام کردند که نتیجه تستهای PCR که روز یکشنبه از بازیکنان این تیمها گرفته شده برای سه نفر مثبت اعلام شده.

باشگاه لالیگایی سویا اعلام کرد یک بازیکن تیم اصلی باشگاه که نامش فاش نشده به کووید۱۹ مبتلا شده ولی در حال حاضر علائم بیماری را نشان نمی‌دهد. او طبق پروتکل از حضور در تمرین‌ها منع شده اما انتظار می‌رود در صورت پشت سر گذاشتن دوران قرنطینه بر اساس پروتکل به زودی به تمرین‌های این تیم برای بازی با آ اس رم در لیگ اروپا برگردد. بازی ای که روز شش آگوست برگزار خواهد شد.

باشاه آلمیرا هم اعلام کرد بعد از آنکه روز سه شنبه از مثبت شدن تست یکی از بازیکنانش مطلع شده تمرین روز چهارشنبه را لغو کرده است. این باشگاه اعلام کرده که بعد از اعلام این نتیجه همه تمرین‌ها را موقتاً لغو کرده و همه کارکنان باشگاه و ورزشگاه تیمش را تخلیه کرده و ورزشگاه را ضدعفونی کرده است.

آلمیرا این روزها برای حضور در مسابقات پلی آف صعود به دسته اول لالیگا آماده می‌شود و اولین بازی اش مقابل خیرونا خواهد بود. هنوز برای این بازی تاریخی اعلام نشده و دو باشگاه منتظر اعلام تاریخ رسمی توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا هستند. آلمیرا تایید کرد بازیکنی که تست او مثبت اعلام شده در حال حاضر شرایط خوبی دارد و علائمی نشان نمی‌دهد.

آخرین تیمی که تایید کرد یکی از بازیکنان تیم اصلی اش به کرونا مبتلا شده رئال زاراگوزا بود. این تیم هم مثل آلمیرا باید در مسابقات پلی آف برای صعود به دسته اول لیگ اسپانیا شرکت کند. بر اساس اعلامیه باشگاه بازیکنان زاراگوزا بعد از چند روز استراحت و پیش از بازگشت به تمرین‌ها تست کووید۱۹ داده و حالا اعلام شده یکی از بازیکنان تیم اصلی به این ویروس مبتلا شده است.

زاراگوزا می‌گوید با اینکه نتایج اولیه نشان می‌داد که هیچیک از بازیکنان این تیم مبتلا نیستند ولی یکی از فوتبالیست‌های تیم اصلی روز چهارشنبه علائم کرونا را نشان داده و به سرعت به قرنطینه رفته و پزشکان اعلام کرده اند او به کووید۱۹ مبتلا شده است.

بیشتر بخوانید:
ساری: مقابل رم با زیر ۲۳ ساله‌ها بازی می‌کنیم
زلاتان: من مثل بنجامین باتن هستم، همیشه جوان!
نگرانی سرمربی میلان از برنامه فصل بعد 

تگ ها


ویروس کرونا فوتبال جهان اسپانیا سویا لالیگا فوتبال