زنیت ۳ - ۱ بنفیکا؛ قدرت‌نمایی روس‌ها با گلزنی آزمون

زنیت در شبی که از سردار آزمون در خط حمله خود بهره می‌برد در خانه مقابل بنفیکا به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کرد...

به گزارش خبرنگار مدال، در ادامه هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، زنیت در ورزشگاه سن‌پترزبورگ میزبان بنفیکا بود که این بازی در نهایت با برتری ۳-۱ زنیت به پایان رسید.

میزبان بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقیقه ۲، سردار آزمون به داخل محوطه جریمه نفوذ کرد اما ضربه او با واکنش ولاچودیموس روبرو شد و در ریباند نیز ضربه ژیوبا بلاک شد تا بازی مساوی بماند. تلاش‌های دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۲۱، روی تکل زیبای اوزدوئف، توپ در شرایطی عالی به ژیوبا رسید و او هم با یک ضربه دقیق دروازه بنفیکا را گشود. بنفیکا در ادامه سعی کرد توپ و میدان را در اختیار بگیرد اما دفاع زنیت اجازه موقعیت‌سازی را به آنها نمی‌داد.

در دقایق پایانی ضربه سر آزمون نیز به بالای دروازه رفت تا بازی در نیمه اول با همان نتیجه ۱-۰ به سود زنیت به پایان برسد.

نیمه دوم هم با برتری زنیت آغاز شد و در همان دقیقه ۴۷، سردار آزمون با قدرت بدنی خود وارد محوطه جریمه شد اما ضربه پای چپ او با واکنش ولاچودیموس به کرنر رفت. حملات میزبان ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۷۰، روی نفوذ کاراوائف و پاس عرضی او در حالی توپ در حال رسیدن به سردار آزمون بود، روبن دیاس مدافع بنفیکا با تکل خود توپ را وارد دروازه خودی کرد تا زنیت ۲-۰ پیش بیافتد.

تلاش‌های زنیت ادامه داشت و در دقیقه ۷۷، روی پاس زیبای اوزدوئف، این سردار آزمون بود که با گذشتن از سد دروازه‌بان، موفق شد گل سوم تیمش را وارد دروازه بنفیکا کرده و پیروزی زنیت را تقریباً قطعی کند. بنفیکا که تلاش می‌کرد از سنگینی این شکست بکاهد با ضربه استثنایی و راه دور رائول دی توماس در دقیقه ۸۵، به گل اول خودش دست یافت. تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌نتیجه بود و زنیت توانست در این بازی خانگی به یک پیروزی شیرین دست پیدا کند.

ببینید:

گلزنی سردار آزمون در دیدار زنیت و بنفیکا/ ویدیو

تگ ها


ورزشگاه سن‌پترزبورگ اخبار لژیونرها فوتبال جهان مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا آرتوم زوبا سردار آزمون بنفیکا زنیت سن پترزبورگ زنیت سن پترزبورگ-بنفیکا UEFA Champions League فوتبال