زنیت و آزمون؛ بهترین تصمیم ادامه همکاری است

زنیت و سردار آزمون به این نتیجه رسیده اند که ادامه همکاری بهترین تصمیم در شرایط فعل است...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حالی که سماک سرمربی تیم زنیت در ابتدای فصل نسبت به اخباری که در مورد سردار آزمون در رسانه ها منتشر می شد بی تفاوت بود و می گفت بازیکنی که در تمرینات آماده سازی تیمش شرکت می کند به طور حتم در ترکیب تیم ماندگار است رسانه ها هر روز از حضور سردار آزمون در یک تیم جدید خبر می دادند. رم – لورکوزن و آتالانتا. البته بعد از مدتی باشگاه ایتالیایی اعلام کرد منتظر می ماند تا سردار آزمون بازیکن آزاد شود و به همین بهانه در ماه ژانویه با این بازیکن مذاکره خواهد کرد. 

اما اخباری که در روزهای اخیر در مورد سردار آزمون منتشر شد کمی متفاوت تر از گذشته بود. به این خاطر که مدیر باشگاه لیون گفته بود ما با زنیت بر سر خرید سردار آزمون به توافق رسیدیم  و مبلغی که بین دو تیم توافق شد ۱۵ میلیون یورو است. البته ابتدای مذاکره باشگاه زنیت اعلام کرده بود برای فروش سردار ۲۵ میلیون یورو می خواهیم اما  در ادامه دو تیم بر سر عدد ۱۵ میلیون یورو به توافق رسیدند. در حالی که نشریه اکیپ فرانسه نوشت سردار آزمون دوشنبه در تست پزشکی لیون شرکت خواهد کرد این بازیکن بعد از گلزنی در بازی با زسکا مسکو به زادگاه خود برگشته بود تا با چند روز استراحت در گنبد آماده حضور در اردوی تیم ملی شود. 

به نظر می رسد با این تصمیم نه زنیت به دنبال فروش سردار آزمون بود و نه سردار آزمون میلی به جدایی از زنیت داشت. خب این هم دلیل واضحی دارد. سردار آزمون یکی از مهره کلیدی تیم زنیت بشمار می رود و جایگزین کردن یک مهاجم به جای او در این برهه از زمان کار سختی به نظر می رسد. مهاجم تیم ملی فوتبال ایران تا کنون زننده ۵ گل از ۱۳ گل تیم زنیت در ۵ هفته ابتدایی لیگ برتر روسیه بوده.  از سویی برای مهاجم تیم ملی فوتبال ایران هم ادامه حضور در ترکیب زنیت تصمیم خوبی بشمار می رود به این خاطر که در تیم جدید برای دست یابی به هماهنگی لازم نیاز به زمان دارد و شاید این زمان منجر به نیمکت نشینی او شود. همان طور که مهدی طارمی در پورتو در هفته های ابتدایی نیمکت نشینی را تجربه کرد. این اتفاق در فصل منجر به صعود تیم ملی به جام جهانی اتفاق خوبی برای سردار آزمون بشمار نمی رود. این ها به کنار؛ با پایان فصل جاری سردار آزمون بازیکن آزاد اعلام می شود و می تواند تیم جدید خود را راحت و آزادانه انتخاب کند. هر چند قابل پیش بینی است در ماه های باقی مانده تا ژانویه زنیت تلاش خود را برای تمدید قرارداد سردار آزمون انجام دهد. 

۸ فصل حضور پی در پی در لیگ برتر روسیه نشان می دهد تصمیم فعلی سردار آزمون آگاهانه و حتی از روی علاقه بوده است وهیچ بعید نیست او فصل آینده هم با تمدید قرارداد خود با زنیت به بازی در لیگ برتر روسیه ادامه دهد. چون هم دستمزد خوبی می گیرد و از سویی بر خلاف نقد کارشناسان از بازی در لیگ برتر روسیه ودرخشش در ترکیب زنیت اشباع نشده است و در فصل پیش رو هم برای کسب عنوان آقای گلی می جنگد.

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ فوتبال ایران سردار آزمون فوتبال