زهرا نعمتی بدون مربی اختصاصی به جاکارتا می‌رود

تنها نماینده ریکرو بانوان ایران در بازی‎های آسیایی، برخلاف صحبت‎های مطرح شده بدون مربی اختصاصی و زیر نظر مربی تیم ملی تیروکمان در این بازی‎ها شرکت می‎کند ......

زهرا نعمتی بدون مربی اختصاصی به جاکارتا می‌رود

تنها نماینده ریکرو بانوان ایران در بازی‎های آسیایی، برخلاف صحبت‎های مطرح شده بدون مربی اختصاصی و زیر نظر مربی تیم ملی تیروکمان در این بازی‎ها شرکت می‎کند.
حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی اولین تجربه زهرا نعمتی از این رویداد خواهد بود. این پاراکماندار کشورمان که مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را در اختیار دارد در رکوردگیری با دیگر کمانداران ریکرو تیم ملی تیروکمان موفق به کسب تنها سهمیه ریکرو بانوان برای اعزام به بازی های آسیایی شد. 
بعد از آن صحبت هایی مبنی بر اعزام این پاراکماندار به اندونزی با مربی اختصاصی مطرح بود تا زهرا نعمتی با توجه به شرایط خاصی که دارد، با مشکلی در جریان بازی ها مواجه نشود در نهایت اما این موضوع منتفی شده و قرار بر این است که وی زیر نظر مربیان تیم ملی تیروکمان به مصاف حریفانش در بازی های آسیایی برود.
امید نجاری مدیر تیم های ملی تیروکمان ضمن تائید این مطلب گفت: اعزام مربی اختصاصی برای زهرا نعمتی تصمیمی بود که توسط فدراسیون های ورزش های جانبازان و معلولان اتخاذ شده بود. به هر حال شرایط این ورزشکار علاوه بر فدراسیون تیروکمان که وی را در ترکیب تیم اعزامی به اندونزی در اختیار دارد، برای مسئولان این فدراسیون هم حائز اهمیت است و به همین دلیل به دنبال این بودند تا شرایط بهترین برای حضور نعمتی در بازی های آسیایی فراهم شود.
وی تاکید کرد: کادر فنی تیم ملی تیروکمان مشکلی با این موضوع نداشت. حتی پیگیری های لازم را هم انجام دادیم اما در نهایت به خاطر برخی محدودیت ها، اعزام مربی اختصاصی برای نعمتی مقدور نشد. 
نجاری یادآورشد: فهرست اولیه کمانداران و همراهان شان برای بازی های آسیایی خیلی وقت پیش اعلام شده بود. در آن فهرست پیش بینی برای مربی اختصاصی یک ورزشکار نشده بود.
به گفته مدیر تیم های ملی تیروکمان، زهرا نعمتی در جریان بازی های آسیایی زیر نظر «پارک میوک وون» سرمربی کره ای تیم ملی تیروکمان که مربی ریکرو نیز است به مصاف حریفان شان می رود. 
به گزارش مهر، معرفی زهرا نعمتی برای بازی های آسیایی اواخر خردادماه انجام شد اما وی از شنبه گذشته به جمع اردونشینان تیم ملی تیروکمان ملحق شد. وی طی این مدت با تیم ملی تیروکمان جانبازان و معلولان پیگیر تمرینات آماده سازی خود بود و حتی با این تیم در رقابت های بین المللی جمهوری چک هم شرکت کرد و مدال طلای انفرادی را از آن خود کرد. 
رقابت های تیروکمان بازی های آسیایی از ۳۰ مردادماه آغاز می شود و تا ۶ شهریورماه ادامه خواهد داشت. کمانداران ایران نیز ۲۷ مردادماه عازم اندونزی می شوند.

تگ ها


بازی‌های آسیایی 2018 المپیک