زوم کی روش روی لغو برنامه‌ها و بحران در تأمین لباس تیم ملی/ لطفا منتظر قهرمانی تیم ملی نباشید

آیا فدراسیون فوتبال توان تأمین هزینه لباس تیم ملی را ندارد؟! سایت مدال- فدراسیون فوتبالاعلام کرده که با تول ......

آیا فدراسیون فوتبال توان تأمین هزینه لباس تیم ملی را ندارد؟! 

سایت مدال- فدراسیون فوتبال اعلام کرده که با تولیدی الشپرت قرارداد بسته. همان تولیدی که قبل از جام جهانی اسپانسر لباس ایران بود و سالها نفوذی قابل توجه در باشگاه های ایرانی، سازمان لیگ و فدراسیون و هجده تیم ملی داشته اما بنا به تاکید رسانه ها  در زمره برندهای  برتر جهانی نیست اما خود این کمپانی ادعاهایی دیگر درباره کیفیت البسه اش دارد . قبل از جام جهانی کی روش البسه این کمپانی آلمانی را برتن نمی کرد اما در جام جهانی و هر سه بازی این برند را پوشید و بعدها به نوعی این خبر که وی پنجاه هزار دلاری بابت استفاده از این لباس در ازای هر بازی تیم ملی  گرفته به نوعی تایید شد و اتفاقا آن هجمه مصاحبه های ملی پوشان علیه این تولیدی هم که از اردوی اتریش آغاز شده بود به ناگاه از بین رفت.

حالا هم ملی پوشان یک روز بعد از انتشار خبر عقد قرارداد فدراسیون و تیم ملی با الشپرت، بار دیگر پیراهن آدیداس در تمرینات برتن کرده اند و هنوز مشخص نیست در حالی که یک مقام فدراسیون به مدال  گفته الشپرت متعهد شده با کیفیت ترین تولیدات خود را از آلمان ارسال نماید چرا ملی پوشان در شروع تمرینات البسه برند  قبلی که محبوب کی روش است را برتن می کنند. بدلیل عدم اجرای قرارداد جدید و رسیدن محموله لباس از الشپرت یا مخالفت ها و پشت پرده و کشمکش های  دیگر؟! 

هر چه هست اما کی روش در نود و در واکنش به خبر برگزاری بازی با آرژانتین ضمن تکذیب آن گفته این بازی ها منطقی نیست وقتی فوتبال ایران نمی تواند حتی  هزینه لباس تیم ملی را تامین کند و در تامین البسه تیم ملی مشکل دارد. 

آیا به راستی فدراسیون پنج ستاره ای  که هجده تیم ملی را ساپورت کرده و در کنار  هزینه ها از درآمد و بودجه هایی قابل توجه هم بهره مند است و همواره در میان تیم های ملی به تیم فوتبال بزرگسال توجه ویژه داشته نمی تواند هزینه لباس تیم را تامین کند؟ 

البته که فراموش نکنیم کی روش همانطور که شرط صعود در جام جهانی را تحقق برنامه هایش دانسته  بود حالا هم هدف را در پی جلسه با تاج  قهرمانی در جام ملتها دانسته اما گفته ما به شرطی قهرمان می شویم که برنامه های آماده سازی تحقق یابد و حال نیز صراحتا عنوان می کند که "بعد دو ماه، برنامه هایم عملی نشده و باید دید در ادامه حمایت های مالی برای پیاده کردن برنامه ها مقدور است یا  نه" 
کی روش صراحتا قهرمانی را یک چالش بزرگ و هدف و آرزوی خود دانسته  اما همچون صعود به مرحله بعدی جام جهانی آن را منوط کرده به  اجرای  برنامه هایش. پس با این اوصاف و با این روند خیلی نباید منتظر قهرمانی تیم ملی بود چرا که از حالا دلایل قهرمان نشدن احتمالی هم عنوان شده، بویژه آنکه کی روش مدعی است در تامین  هزینه های لباس تیم ملی هم مشکل داریم. 

عجب. روز از نو شد و روزی از نو و این قصه همچنان ادامه دارد و ما نیز همچنان اندر خم یک کوچه دنبال معجزه قهرمانی در جام ملتها آسیا /حسین قدوسی_ سردبیر مدال .

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال