زیباترین والی قرن در فرانسه به ثمر رسید!

ایروین کوردونا بازیکن تیم فرانسوی برس دیشب با یک ضربه والی شگفت‌انگیز چنان گل آکروباتیکی به ثمر رساند که خیلی‌ها از آن به عنوان بهترین والی قرن یاد می‌کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم فرانسوی برس که امسال به لیگ۱ صعود کرده دیشب در مقابل دیژون قرار گرفت و موفق شد با نتیجه ۲-۰ به پیروزی برسد. اما آنچه این بازی را در معرض توجه دنیا قرار داد گل استثنایی یکی از بازیکنان این تیم به نام اروین کوردونا بود که به شکلی بسیار تماشایی به ثمر رسید.

درحالیکه برس با نتیجه ۱-۰ از حریف پیش بود در دقیقه ۹۰+۵ نوبت به کوردونا بود که گل دوم را به ثمر برساند. رومن پرو از سمت چپ یک پاس عمقی به محوطه جریمه دیژون ارسال کرد و به نظر می رسید کوردونا به این توپ نخواهد رسید. اما او با حرکتی آکروباتیک که به نظر میرسید همه قوانین فیزیک را نقض کرده به هوا برخاست و با یک ضربه والی چنان گلی به ثمر رساند که از آن به عنوان بهترین والی قرن یاد شده است.

کوردونا با این گلی که به ثمر رساند بدون شک امسال از نامزدهای اصلی دریافت جایزه پوشکاش خواهد بود.

واکنش به این گل استثنایی در شبکه‌های مجازی بسیار پررنگ بوده و بسیاری را شیفته خود کرده. حساب شبکه بی تی اسپورت با منتشر کردن گل تماشایی کوردونا می‌گوید بدون شک این هفته گلی به زیبایی گل او برای برس نخواهیم دید.

یک کاربر دیگر با ابراز شگفتی از گل تاریخی کوردونا می‌گوید او طوری به توپ ضربه می‌زند که انگار در سیاره‌ای زندگی می‌کند که قوانین فیزیک بر آن حکمفرما نیست.

کاربر دیگری با اشاره به زیبایی گل کوردونا می‌گوید: " حتی اگر جایزه پوشکاش لغو شود سال آینده باید به خاطر زدن اولین گل فوتبال در ماه به کوردونا جایزه یک عمر دستاورد را اهدا کنیم".

برخی کاربران دیگر از جمله این کاربر حرکت کوردونا را شبیه به حرکات هنرهای رزمی معبد شائولین می دانند.

در اینکه این گل استثنایی برای همیشه در یاد هواداران برست و به خصوص شخص کوردونا خواهد ماند و او روزی داستان به ثمر رساندن بهترین والی قرن را برای نوه‌هایش تعریف خواهد کرد هیچ شکی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

نیمار بعد از دعوا توییتر را آباد کرد!+ عکس

انتقاد توخل از بازیکنان PSG: از دعوا خوشم نیامد

 

 

تگ ها


فوتبال جهان فوتبال