زیدان استقلال زیر ذره‌بین؛ دو سوم پاس اشتباه

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت-جباری در بیست وچهار دقیقه حضورش در بازی روز قبل استقلال، سی پاس با دقت ۶۳درصد ارسال کرد ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورتجباری در بیست وچهار دقیقه حضورش در بازی روز قبل استقلال، سی پاس با دقت ۶۳درصد ارسال کرد. پس از سال ها، دوباره استقلال بدون این که گلی بزند، سکوهای آزادی را تا مرز انفجار پیش برد. این بار نه گلی زده شده بود، و نه گلی دریافت کردند. با صادر شدن دستور تعویض مجتبی جباری، مجددا شعارهایی برای زیدان آسیا سروده شد. اتفاقی که روحیه تیمی استقلال را دگرگون کرد و با حضور جباری درون زمین، بازی استقلال جذاب تر و ریتمیک تر شد. ولی تاثیر فنی مجتبی در این ماجرا چقدر بود؟

جباری در بازی مقابل استقلال خوزستان دقیقا سی پاس ارسال کرد. از این تعداد، نیمی از آن به مقصد یک سوم تدافعی حریف ارسال شده بود و نیمی دیگر هم پیش از آن. از پانزده پاسی که در یک سوم حریف فرود آمد، فقط پنج پاسش به بازیکنان استقلال رسید. یعنی دو سوم از پاس های او نصیب بازیکنان استقلال خوزستان شد. تنها پاس کلیدی مجتبی هم به سجاد شهباززاده رسید که شماره ده استقلال با تمارض، این فرصت را از دست داد. از پانزده پاس دیگر جباری که مقصدی عقب تر از یک سوم تهاجمی استقلال داشت، چهارده تای آن به مقصد رسید. با این توضیح که فقط سه تا از آن ها رو به جلو ارسال شده بودند و جباری، فقط در دادن پاس رو به عقب آمار موفقی ثبت کرد. به طور کلی، سی پاس جباری در این بازی با دقت ۶۳درصد ارسال شد. دقت پاس هایی که به یک سوم حریف فرستاد هم ۳۳درصد بود. ضمن این که یک پاس کلیدی هم داشت. آماری که نشان می دهد حضور جباری در این بازی بیشتر از بار فنی، از نظر روانی به سود استقلال بود.

 

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال