زیدان به مانه نمی‌رسد؛ علت: مشکلات مالی رئال

زین‌‌الدین زیدان به شدت به دنبال جذب سادیو مانه ستاره سنگالی لیورپول است ولی ضرر مالی هنگفت باشگاه‌ رئال در نتیجه بحران کرونا رسیدن او به خواسته‌اش را عملا غیرممکن کرده....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، زین‌الدین زیدان تابستان گذشته از مدیران رئال مادرید خواست که برای انتقال سادیو مانه ستاره سنگالی لیورپول به برنابئو اقام کنند. زیدان از هواداران سرسخت مهاجم سنگالی است. اما این انتقال پارسال به سرانجام نرسید و زیدان چاره‌ای نداشت که روی استعداد جوان برزیلی تیمش وینیسیوس جونیور حساب کند.

زیدان اما امسال هم خواهان جذب مانه شده و برای رسیدن به این هدفش مذاکرات زیادی با مدیریت رئال داشته. اما دو مساله باعث شده احتمال انجام این انتقال در سال جاری هم بسیار اندک باشد. یکی ضرر هنگفت باشگاه‌های اسپانیایی و به تبع آن رئال مادرید در نتیجه بحران کرونا است. و دیگری این ترس مدیریت رئال که پرداخت دستمزد بالا به مانه باعث ایجاد نارضایتی و دودستگی در رختکن تیم شود. تیمی که مجبور شده به دلیل بحران کرونا بخشی از دستمزدش را به باشگاه ببخشد.

از سوی دیگر مانه به سرمربی‌اش در  لیورپول، یورگن کلوپ، علاقه زیادی دارد و از دستمزد فعلی خود در این تیم که هفته‌ای ۱۵۰هزار پوند است بسیار  راضی است. برای انتقال او به رئال، مادریدی‌ها باید مبلغی بیشتر از این به ستاره سنگالی پیشنهاد بدهند. این پیشنهاد در حالی که کاپیتان رئال، سرخیو راموس، هنوز منتظر امضای قراردادی جدید است و رختکن تیم اسپانیایی خود را برای یک کاهش دستمزد دیگر آماده می‌کند می‌تواند مشکل‌ساز شود.

خاویر تباس رئیس لالیگا اخیرا اعلام کرد که ضرر باشگاه‌های اسپانیایی ناشی از بحران کرونا به چیزی در حدود ۸۰۰میلیون یورو بالغ خواهد شد. رئال که از طرفی با ضرر سنگین ناشی از این بحران دست و پنجه نرم می‌کند از این می‌ترسد که انتقال بازیکنان جدید با دستمزد بسیار بالا، و همزمان درخواست کاهش دستمزد از بازیکنان فعلی، باعث ایجاد شورش و نارضایتی در رختکن تیم شود.

این در حالی است که رئال حتی پیش از شروع بحران کرونا، به دلیل نوسازی استادیوم برنابئو، کمربندها را سفت بسته و سیاست‌های مالی انقباضی در پیش گرفته بود. باشگاه مادریدی سال گذشته برای انجام عملیات نوسازی برنابئو وامی به ارزش ۵۷۵ میلیون یورو دریافت کرده بود که باید آن را در مدت‌زمان ۳۰ ساله بازپرداخت کند. عملیات نوسازی برنابئو بر اساس تخمین‌ها چیزی حدود ۸۰۰ میلیون یورو هزینه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:
کونته: به خودم حمله کنید، نه بازیکنان و باشگاه!
لمپارد: می توانستیم در بازی امشب پیروز شویم
امیدواری باشگاه کودکی مسی به بازگشت او به آرژانتین

تگ ها


زیدان فوتبال جهان رئال مادرید سادیو مانه سادیو مانه لیورپول رئال مادرید فوتبال