زیدان فرمان داد؛ پدیده لایپزیش را می خواهم

زین الدین زیدان یک بار دیگر روی جذب دایوت اوپامکانو مدافع جوان و ارزشمند لایپزیش اصرار دارد....

به گزارش مدال و به نقل از آاس، بدون تردید دایوت اوپامکانو مدافع جوان فرانسوی یکی از ارکان باشگاه لایپزیش در صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان بوده و به خصوص در بازی یک چهارم نهایی بلای جان مهاجمان اتلتیکو مادرید بود.

اوپامکانو در جدال برابر اتلتیکو از دیه گو کاستا و سپس آلوتارو موراتا یک هیچکاره ساخت و با تسلط فوق العاده روی توپ در دفاع و نیز مشارکتش در حملات تیم نشان داد که به زودی از او حرف های بیشتری خواهیم شنید. اوپامکانو در ۸۱ درصد دوئل ها برنده بود، تنها یک بار مرتکب خطا شد و ۹۵ درصد پاس هایش نیز صحیح بودند.

بازی با اتلتیکو بار دیگر ثابت کرد که شاهد ظهور یک مدافع میانی بزرگ در فوتبال اروپا هستیم.

اوپامکانو زمستان گذشته سخت مورد علاقه رئال مادرید و بایرن قرار داشت اما او ماه گذشته قراردادش را تا ۲۰۲۳ تمدید کرد ولی رقم فسخ او از ۶۰ به ۴۵ میلیون یوروکاهش پیدا کرد. رقمی که برای باشگاه های بزگ و متمول، بالا نیست.

طبق ادعای آاس، رئال یک بار دیگر علاقه مند به جذب اوپامکانو شده است. رئالی ها معتقدند کاهش رقم فسخ، چراغ سبز این بازیکن برای جدایی بوده و امید خود برای جذب او را از دست نداده اند.

خط دفاعی رئال با سرخیو راموس ۳۴ ساله، ناچوی ۳۰ ساله، واران ۲۷ ساله و میلیتائوی ۲۲ ساله چندان جوان نیست و حضور اوپامکانوی ۲۱ ساله می تواند قدرت و طراوت خاصی به آن بدهد.  رئال بدون شک برای سال های پیش رو که راموس مسن تر خواهد شد، نیاز به یک مدافع جدید دارد و زیدان بیش از هر کسی روی هموطن خود چشم دوخته است.

اوپامکانو سال ۲۰۱۵ با تیم زیر ۱۷ ساله های فرانسه قهرمان اروپا شد و جالب اینکه لوکا زیدان(فرزند دوم سرمربی رئال) نیز در آن تیم حضور داشت. گفته می شود زیدان از همان زمان اوپامکانو را زیر نظر دارد. 

بیشتر بخوانید:

واکنش ستاره رئال مادرید به شایعات اختلاف با زیدان

مهاجم برزیلی رئال در آستانه انتقال به دورتموند

 

 

تگ ها


دایوت اوپامکانو زیدان سرخیو راموس آر بی لایپزیش فوتبال جهان رئال مادرید فوتبال