زیدان: فصل بعد برای قهرمانی لالیگا می‌جنگیم

زیزو ضمن طفره رفتن از صحبت درباره قضیه انتقال نیمار، عدم تطابق پذیری او با کریستیانو را به کلی رد کرد ......

زیزو ضمن طفره رفتن از صحبت درباره قضیه انتقال نیمار، عدم تطابق پذیری او با کریستیانو را به کلی رد کرد

زین الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل سلتاویگو شرکت کرد.

به گزارش مارکا، زیدان گفت:

فردا برای آخرین بار در این فصل در خانه به میدان می‌رویم. خواسته ما این است که با یک بازی خوب، به هواداران لذت و شادی ببخشیم. آنها لایقش هستند و این دقیقا کاری است که فردا می‌خواهیم انجام بدهیم.

ارزیابی از فصل؟ بالاخره اتفاقاتی که افتاده و نتایجی که به دست آوردیم را نمی‌توان عوض کرد. فصل را فوق العاده شروع کردیم. 3 جام بردیم. اما در ادامه در کوپا و لیگ اوضاع بدتر شد. با این همه در فینال لیگ قهرمانان اروپا هستیم. می‌خواهیم از عنوان قهرمانی‌مان دفاع کنیم و جامی را ببریم که همه آرزویش را دارند. دفعه قبل گفتم که لیگ دشوارترین تورنمنت است اما در نهایت، لیگ قهرمانان اروپا صاحب مجلس است! این جامی است که همه تیم‌ها آن را می خواهند و ما برای سومین سال متوالی به دنبال فتحش هستیم.

انتقادات از ذخیره‌ها؟ انتقادات همیشه هست و نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم. انتقاد به بخشی از زندگی ما تبدیل شده. فوتبال، کار ماست و وقتی کار به خوبی پیش نمی‌رود باید با انتقادات هم کنار بیایید. اما بازیکنان ذخیره‌ام مقابل سویا شخصیتشان را نشان دادند. کم بازی می کنند اما خوب هستند. مقصر نتایج ضعیف فقط آنها که کمتر بازی می‌کنند نیستند. همه ما در آن شریکیم و اولین نفری که مسئول است هم من هستم. بابت انگیزه تیم و ثباتش. همه در یک کشتی هستیم و من ناخدایش هستم. عملکرد ذخیره‌ها خوب بوده چون کم و خوب بازی کردن سخت است. مهم عملکرد روزانه آنها در تمرینات است. بازیکن باید خوب تمرین کند و ذخیره‌هایم همین کار را می کنند.

با پیروزی در بازی فردا قهرمان لیگ نمی‌شویم اما این بازی هم بخشی از برنامه آماده سازی ما برای فینال کیف است. در بعد فشار و رقابت درون تیمی، هیچ چیزی مثل یک بازی رسمی نمی‌شود. به بهترین نحو ممکن به مصاف سلتا می‌رویم. در تمرینات من بیشتر هوادار کار با توپ هستم تا کارهای فیزیکی.

آیا آینده زیدان به فتح لیگ قهرمانان بستگی دارد؟ هر اتفاقی که قرار است رخ بدهد، رخ می‌دهد اما من مثبت اندیش هستم. فقط به اینکه همه کار برای پیروز شدن تیمم انجام بدهم، فکر می‌کنم. اینجا فقط نتیجه اهمیت دارد. نه هیچ چیز دیگری.

آسپاس؟‌ یاگو بازیکن بسیار خوبی است و نیازی به گفتن نیست که از نقاط قوت سلتا محسوب می‌شود.

نیمار و رونالدو؟ متاسفم اما من در این باره حرفی نخواهم زد. گرچه هر چه من این سوالات پاسخ ندهم شما رسانه‌ها باز هم درباره‌اش صحبت خواهید کرد. مطمئنا تغییراتی در تابستان خواهیم داشت اما الان درباره نقل و انتقالات حرف نمی‌زنم. آیا نیمار و رونالدو می‌توانند در یک تیم باشند؟ بازیکنان خوب همیشه جایی برای بازی در کنار هم پیدا می‌کنند. در خاطرم هست که وقتی بازی می‌کردم برخی می‌گفتند که من و ژورکائف نمی‌توانیم کنار هم بازی کنیم. من همیشه در واکنش به این صحبت‌ها می‌گفتم: این دیگر چه مزخرفی است که می‌گویند؟ بیرون از زمین را نمی‌دانم اما بازیکنان خوب در درون زمین همیشه می‌توانند در کنار هم بازی کنند.

سه قهرمانی اروپای متوالی؟ وقتی هدایت تیمی چون رئال مادرید را بر عهده می‌گیرید، بله این اتفاق هم می‌تواند بیفتد.

مذاکره با نیمار؟ نمی‌دانم. علاقه‌ای به این مسائل ندارم چون در حال حاضر فقط به بازی‌هایی که پیش رو داریم فکر می‌کنم. باید فصل را خوب تمام کنیم. آینده خودش می‌آید. آیا رختکن از به میان آمدن نام نیمار آزرده خاطر است؟ نه. بازیکنان درک می‌کنند که در فصل نقل و انتقالات این صحبت‌ها طبیعی است. این شایعات چیزی را تغییر نمی‌دهد. در آستانه سومین فینال متوالی، چهارمین فینال در 5 سال اخیر هستیم و فقط روی این تمرکز کرده‌ایم. دو بازی تا فینال داریم و تلاش می‌کنیم عملکرد خوبی داشته باشیم. حرف زدن از نیمار حواس ما را پرت نمی‌کند اما فکر نمی‌کنم الان زمان مناسبی برای حرف زدن درباره این مسئله باشد.

شانس نخست قهرمانی؟ به این چیزها فکر نمی‌کنیم. آنچه در رسانه‌ها گفته می‌شود یک چیز است و اتفاقی که در رختکن می‌افتد، چیز دیگری. می‌خواهیم هر چه در توان داریم را در فینال بگذاریم.

آیا از فقط قهرمانی در اروپا راضی هستید و حاضر بودید در ابتدای فصل آن را امضا کنید؟ نه. وقتی فصل شروع می‌شود، ما همه جام‌ها را می‌خواهیم. اما هر از چند گاهی باید در اهدافمان تجدید نظر کنیم. باید با شرایط موجود کنار بیاییم تا پیشرفت کنیم. مطمئنم رئال مادرید فصل آینده برای قهرمانی لیگ تلاش می‌کند.

خط حمله لیورپول؟ فکر نمی‌کنم باید همه تمرکزمان را روی رویارویی با خط حمله آنها بگذاریم. بله شما باید برای مهار همه نقاط قوت حریف آماده باشید. می‌دانیم که در بازی با توپ تیم خوبی هستیم. بسیاری معتقدند رئال مادرید در دفاع ضعیف است اما مخالفم. خط دفاع مستحکمی داریم. می‌دانیم که در فینال برابر خط حمله‌ای قدرتمند قرار خواهیم گرفت اما آماده خواهیم بود.

تگ ها


رئال مادرید لالیگا فوتبال