زیدان محبت می‌خواهد و نمی‌تواند با بی‌مهری کار کند

روان‌شناس فرانسوی که کتابی درباره زین‌الدین زیدان به نگارش درآورده می‌گوید او نمی‌تواند بی‌مهری اطرافیانش و از دست دادن محبت آنها را تحمل کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سابینه کالگاری، روانشناس فرانسوی که درباره زین‌الدین زیدان سرمربی رئال مادرید کتابی با عنوان "در ذهن زیدان" به نگارش درآورده می‌گوید این مربی فرانسوی برای اینکه بتواند در شغلش احساس راحتی کند و کارش را به بهترین شکل ممکن انجام دهد به محبت و مهر اطرافیانش نیاز دارد.

کالگاری معتقد است علت اینکه زیدان در سال ۲۰۱۸ بعد از سه قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان رئال را ترک کرد بی‌مهری‌ای بود که در باشگاه تجربه کرده بود. او در این باره گفت: " زیدان نمی‌تواند بی‌مهری را تحمل کند. او برای پر کردن جای خالی تصدیق شدن از سوی والدینش باید احساس کند که اطرافیانش او را دوست دارند".

روانشناس فرانسوی در ادامه گفت: " یک ستاره هم در وهله اول انسانی است که مثل هر انسان دیگری رنج را تحمل می‌کند. از حرفهای زیدان مشخص است که او در سال ۲۰۱۸ احساس می‌کرد باشگاه و رختکن رئال دیگر مثل سابق به او محبت ندارند و به همین دلیل بود که رئال را ترک کرد".

سابینه کالگاری در ادامه گفت: " زیدان در شرایط عادی کسی نیست چه چنین کاری بکند. او همیشه کاری را که شروع کرده به پایان می‌رساند و وظایفش را با روحیه‌ای سلحشورانه انجام می‌دهد. او وقتی باشگاه را ترک کرد که رئال در اوج موفقیت بود. ولی زیدان اگر احساس کند به او خیانت شده است خیانتکار را هرگز نخواهد بخشید".

این روانشناس در ادامه می‌گوید تصدیق نشدن از سوی پدر زیدان عامل این رفتار او بوده. او در این باره گفت: " پدر زیدان هرگز او را به خاطر استثنایی بودنش ستایش نکرد. ولی اگر زیدان بی عیب و نقص بود هیچوقت شاهد اتفاق‌های جنجالی‌ای مثل ضربه سر او به سینه ماتراتزی یا ترک کردن رئال مادرید در سال ۲۰۱۸ نمی بودیم".

بیشتر بخوانید:

جلسه اضطراری راموس در رئال بدون حضور زیدان

زیدان روی لبه تیغ؛ رئال با پوچتینو تماس گرفت

 

 

تگ ها


زیدان فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال