زیدان: من تمام سیستم ها را دوست دارم

سرمربی رئال مادرید در آستانه جدال حساس با یوونتوس در کنفرانس خبری حاضر شد ......

سرمربی رئال مادرید در آستانه جدال حساس با یوونتوس در کنفرانس خبری حاضر شد.
 - فردا، سه شنبه، یوونتوس و رئال مادرید از دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم می روند:
برای پیروزی دوباره مقابل یوونتوس به چه چیزی نیاز دارید؟
باید سعی کنیم خیلی خوب بازی کنیم. این کاری است که باید انجام دهیم. باید آماده باشیم و آماده ایم. با این حال این بازی، با بازی 10 ماه پیش متفاوت است. چیزی که در کاردیف اتفاق افتاد، حالا به گذشته تبدیل شده است. باید به این بازی فکر کنیم. 
دوست دارید مادرید با چه سیستمی بازی کند؟
فرقی ندارد. من تمام سیستم ها را دوست دارم. 4-4-2 لوزی یا 4-3-3، می خواهم مدام در سیستم تیم تغییرات داشته باشیم. به سیستم خاصی علاقه ندارم.
در بازی مهمی مانند بازی با یوونتوس، بازیکنان ذخیره ای که روی نیمکت خواهند بود، مانند ایسکو فکر می کنند اعتماد شما را ندارند؟
امیدوارم اینطور فکر نکنند. از نظر من هیچکس بازیکن ذخیره یا بازیکن ثابت نیست. من 25 بازیکن خیلی خوب دارم و از همه آنها استفاده می کنم. بعضی مواقع، بعضی بازیکنان بیشتر از دیگران بازی می کنند. همه مهم هستند و ایسکو یکی از آنهاست. بازی در تیم ملی متفاوت است. آنها در سال 7 یا 8 بازی انجام می دهند اما ما باید 60 بازی انجام دهیم. در نهایت تمام بازیکنان باید احساس کنند که برای من مهم هستند. 
چرا پیروزی مقابل یووه در بازی رفت و برگشت به نظر خیلی سخت تر از تک بازی است؟
نمی دانم. به همین دلیل نباید زیاد به آن فکر کنید. این بازی با فینال کاردیف متفاوت است. یک بازی دیگر، یک چالش دیگر و یک سناریوی دیگر است. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم، این است که آماده باشیم. فردا یک بازی بسیار مهم در انتظار ماست. 
در یووه چه چیزهایی یاد گرفتید؟
خیلی چیزها یاد گرفتم. نه تنها از نظر فوتبالی، بلکه از نظر انسانی و شخصیت هم چیزهای زیادی در یووه یاد گرفتم. من از فوتبال فرانسه به یوونتوس رفتم و این یک تغییر عظیم بود. آنها مثل خانواده خودشان با من رفتار کردند و خوشامد گفتند. من خاطرات خیلی خوبی در یووه دارم اما در حال حاضر باید مقابل آنها باشم و باید به تیم خودم فکر کنم. شکست؟ همیشه شکست سخت است اما فوتبال همین است.   
مانند کاردیف بازی می کنید؟
بازی کاملا با کاردیف متفاوت است. ما آنجا خوب کار کردیم اما حالا همه چیز فرق دارد. ممکن است سیستم تیم را تغییر دهیم یا این کار را نکنیم. 
چه ترسی از مصاف با یووه وجود دارد؟
می توان گفت در مورد همه چیز. تیم آنها واقعا کامل است. باید به طور کلی از تیم آنها هراس داشته باشیم. چه در دفاع و چه در حمله. 
از بازیکنان در مورد سیستم تیم سوال می پرسید؟
به این سوال پاسخ نمی دهم. این مسائل مربوط به رختکن تیم است. 
مادرید نسبت به فینال کاردیف چه فرقی کرده؟
ما زیاد متفاوت نیستیم زیرا تقریبا تمام بازیکنان هستند. اما در این فصل، همه چیز آنطوری که می خواستیم، پیش نرفت. حالا همه بازیکنان را به جز ناچو در اختیار داریم و این باعث سردرد من (برای انتخاب) می شود. البته خیلی خوب است که همه را در اختیار دارم. 
شایعاتی در مورد حضور شما روی نیمکت یوونتوس منتشر شده است. ممکن است در آینده سرمربی یوونتوس شوید؟
هرگز نمی توان گفت هرگز. اما من از حضور در اینجا خوشحالم و تنها به تیمم فکر می کنم. فعلا به آینده فکر نمی کنم.

 

تگ ها


اخبار روز رئال مادرید UEFA Champions League فوتبال