زیدان و کاری که مورینیو و دل بوسکه نکردند

زین الدین زیدان بیش از هر مربی توانسته در دوران ریاست پرز روی نیمکت کهکشانی ها دوام بیاورد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، زین الدین زیدان تبدیل به مربی ای شده است که در دوران زمامداری فلورنتینو پرز در رئال مادرید، بیشترین حضور روی نیمکت این باشگاه را داشته است. زیزو سه سال و ۱۱ ماه مربی رئال بوده یعنی ۴۷ ماه و از این حیث بالاتر از ویسنته دل بوسکه و ژوزه مورینیو با ۳۶ ماه قرار می گیرد.

 او در دو دوره مختلف و هر دو بار به صورت اضطراری از سوی پرز به عنوان سرمربی رئال مادرید منصوب شده است.

اولین بار ۴ ژانویه ۲۰۱۶ بود که جانشین رافا بنیتس شد و سپس مارس ۲۰۱۹ بود که به جای سانتی سولاری بار دیگر هدایت کار رئال را برعهده گرفت. مرد فرانسوی توانسته رئال را به ۱۱ افتخار ارزشمند برساند: سه قهرمانی متولی لیگ قهرمانان، دو لالیگا، دو سوپرکاپ اروپا، دو جام جهانی باشگاه ها و دو سوپرک اسپانیا.

پس از او دل بوسکه در دوران ریاست پرز توانسته شش جام را برای رئال به ارمغان بیاورد و کارلو آنچلوتی و مورینیو با ۴ و ۳ قهرمانی در رتبه های بعدی قرار دارند.

فلورنتنیو پرز سال ۲۰۰۰ بود که رئیس رئال شد و پس از ۵ سال استعفا کرد ولی او سال ۲۰۰۹ یک بار دیگر به رئال بازگشت و همچنان رئیس باشگاه است.

در دوران ریاست او دل بوسکه ۲۳۳ بار هدایت رئال را برعهده داشته و پس از او زیدان با ۲۱۱ بازی دوم است؛ هرچند که از لحاظ تعداد روزهای حضور روی نیمکت، زیدان شماره یک محسوب می شود.

از لحاظ متوسط گلزنی، رکورد در اختیار کارلو آنچلوتی است که رئال او متوسط ۲.۷۳ گل در هر بازی به ثمر رساند. پس از او رئال مورینیو با ۲.۶۶ و سپس رئال زیدان با ۲.۴ گل در هر بازی قرار می گیرند. رئال تحت هدایت دل بوسکه هم متوسط ۱.۹۸ گل در هر بازی به ثمر رسانده بود.

بیشتر ببینید:

تمرینات رئال مادرید در آغاز فصل 21-2020/ ویدیو

برترین لحظات خامس در رئال مادرید/ ویدیو

 

 

تگ ها


فلورنتینو پرز اورتون ژوزه مورینیو وینسنته دلبوسکه زیدان تیم ملی اسپانیا فوتبال جهان کارلو آنچلوتی تاتنهام رئال مادرید فوتبال