زیکو، مارادونا و تمرین دست خدا در ایتالیا

زیکو ستاره بزرگ فوتبال برزیل می‌گوید حرکت دست خدای مارادونا پیش از جام جهانی ۱۹۸۶ در لیگ ایتالیا انجام شده و به محرومیت چهارجلسه‌ای زیکو منجر شده بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، زیکو ستاره بزرگ سالهای پیش فوتبال برزیل می‌گوید اولین حرکت دست خدای دیگو مارادونا و گلزنی او با دست به این شیوه مشهور نه در جام جهانی ۱۹۸۶ بلکه پیش از آن در لیگ ایتالیا اجرا شده بود. زیکو می‌گوید مارادونا اولین بار در لیگ ایتالیا به این شیوه به تیم او گلزنی کرده و سپس آن را در جام جهانی تکرار کرده است. بازی‌ای که زیکو می‌گوید او بعد از اعتراض به داور برای ندیده گرفتن هند مارادونا چهار جلسه محروم شده است.

زیکو می‌گوید مارادونا دو سال پیش از گل معروف خود به انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ که به دست خدا مشهور شد در یک بازی جنجالی بین ناپولی و اودینزه در سری آ این حرکت را برای اولین بار انجام داده بود. زیکو می‌گوید بعد از گلزنی مارادونا با دست داور بازی گل او را قبول کرده و زیکو که با تمسخر برای داور دست می زده از طرف او با کارت قرمز جریمه شده است. فدراسیون ایتالیا در ادامه زیکو را چهار جلسه محروم می‌کند.

زیکو در گفتگو با گاتزتا دلو اسپورت گفت: " سال ۱۹۸۴ بود و من تازه به اودینزه پیوسته بودم. من در بازی با ناپولی در شهر ناپل بازی نمی کردم. ما ۲-۱ جلو بودیم ولی دیگو گل تساوی را زد. بازی عملاً تمام شده بود که توپ را به تیر دروازه ما زدند و مارادونا در برگشت توپ را با دست وارد دروازه ما کرد. داور و کمک داور متوجه نشدند. من خیلی عصبانی بودم. دویدم و پشت داور ایستادم و گفتم تبریک، همینطور ادامه بده. همین بود که اخراج شدم و چهار جلسه هم محرومم کردند".

زیکو در ادامه گفت: " من اغلب با مارادونا درباره این گل شوخی می کردم. به دیگو می گفتم تو برای دست خدا جلوی ما تمرین کردی. دیگو هم می گفت تو نیمه خوب فوتبال هستی و من نیمه بد. مارادونا یکی از پنج بازیکن برتر تاریخ است که من دیده ام. چهار نفر دیگر هم گارینشا، په‌له، کرویف و بکن‌باوئر هستند".

بیشتر بخوانید:

پزشک مارادونا: من مقصر مرگ دیگو نیستم!

مسی بعد از شادی گل احساسی؛ تا ابد دیه گو (عکس)

 

 

تگ ها


مارادونا زیکو فوتبال جهان آرژانتین فوتبال