ساری: فصل آینده هم در چلسی هستم

سرمربی چلسی می گوید فصل بعد نیز در چلسی خواهد ماند...

سرمربی چلسی می گوید فصل بعد نیز در چلسی خواهد ماند

مائوریتزیو ساری در کنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل دیناموکیف شرکت کرد.

به گزارش مدال، دو تیم چلسی و دیناموکیف از چارچوب دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا در روز پنجشنبه مصاف یکدیگر خواهند رفت. مائوریتزیو ساری پیش از این دیدار در کنفرانس خبری شرکت کرده و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

مائوریتزیو ساری به سوالات زیر پاسخ داد:

مصدومان تیم

خوش شانسیم که مصدومی نداریم. بعضی بازیکن هایمان خسته هستند چون هفته دشواری را پشت سر گذاشتیم. 130 دقیقه در فینال فینال بازی کردیم و مسابقه سختی بود. باید وضعیت تیم را بررسی کرده و به برخی بازیکنان استراحت دهیم.

دلیل پیشرفت چلسی را در چه چیزی می بینید؟

از لحاظ تاکتیکی، حالا نوع دیگری پرس می کنیم اما به نظرم دلیل اصلی پیشرفت ذهنیتی است. بازی فینال مقابل منچسترسیتی اهمیت زیادی داشت. در بازی گذشته مقابل آن ها 6-0 شکست خورده بودیم و توانستیم در بازی بعدی هم سطحشان بازی کنیم. دقیق به خاطر ندارم اما در بازی با فولام شش بازیکن را تغییر دادیم. سیستم چرخشی خوبی پیاده کردیم. بعضی از بازیکنان از لحاظ فیزیکی خسته بودند ولی از نظر ذهنی، کل تیم این شرایط را داشت

 آینده ساری در چلسی؟

مشکل بزرگی نیست. تنها مشکل نتایج بود و می خواهم در اینجا به پیروزی برسم و این تنها برای خودم نیست. از قبل اطمینان داشتم و حالا می خواهم تنها به نتایج و برد فکر کنم.

لیگ اروپا بهترین راه برای کسب سهمیه است؟

فکر می کنم از طریق لیگ برتر نیز می توانیم به این مهم برسیم. لیگ اروپا تورنمنت بسیار مهمی است و دومین تورنمنت برتر در اروپا نام دارد. همین نیز آن را به هدف مهمی تبدیل می کند

 بازی کردن مسابقه اول در خانه شرایط کار را برایتان سخت می کند؟

فکر می کنم تیم من به اندازه کافی خوب هست تا در خارج از خانه و در خانه خودی، عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد. با این حال هر دو بازی دشوار خواهند بود. دیناموکیف تیم فیزیکی و جوانی است. وینگرهایی سریعی نیز دارند پس باید دو بازی خوب از خود برجا بگذاریم. هدف ما ارائه فوتبالی یکسان در خانه و خارج از آن است.

 مسئولین لیگ برتر به اندازه کافی به تیم های انگلیسی اهمیت می دهند و برای آن ها کار می کنند؟

فکر می کنم 6 یا 7 بازی بیش تر از تیم های اروپایی انجام داده ایم و این معنی را می دهد که باید در طول هفته بدون هیچ تمرینی بازی کنیم. برای تیم های انگلیسی، رقابت در ماه های آوریل و مارس بسیار سخت است. به طور مثال دیروز مسابقه رئال مادرید و آژاکس را تماشا کردید. آژاکس بازی چندانی نکرده بود و رئال مادرید پس از دو مسابقه مقابل بارسلونا پا به بازی گذاشت. این تفاوت بزرگی است. لیگ برتر می تواند بهتر کار کند. در ایتالیا می توانید درخواست بازی در روز دوشنبه را بدهید و یک روز استراحت بیش تر را داشته باشید. بازی در لیگ برتر پس از 62 یا 63 ساعت دیدار در کیف، خیلی زود است

 از طرف بازیکنان احترام لازم را دارید؟

خوش شانس هستم چون دو دروازه بان بسیار خوب داریم. کابایرو بسیار خوب کار کرده و به همین دلیل این احساس را دارم. بازیکنان مانند قبل به من احترام می گذارند. من و کادر فنی مشکلی از این بابت نداریم

قبلا با ناپولی مقابل دیناموکیف بازی کرده ای

آن بازی اولین دیدار ما در لیگ قهرمانان اروپا بود. دیناموکیف تیم خوبی بود اما در بازی دوم شرایط عجیب شد چون ده دقیقه قبل از شروع بازی نتایج دیگر بازی ها آمد و باید پیروز می شدیم. معمولا در برابر قوی ترین تیم اوکراین قرار می گیریم. دینامو تیم خوبی است و شاختار نیز چنین حالتی دارد.  

مربیگری این بازیکنان سخت است؟

نه اصلا. شرایط دشوار است چون چلسی نیاز به گرفتن جام دارد اما مربیگری بازیکنانش سخت نیست

 آینده ات در مربیگری؟

همان طور که گفتم مهم نیست فصل آینده اینجا باشم یا خیر. در این لحظه برایم نتایج مهم است. اطمینان دارم که فصل آینده در چلسی هستم و چیزی است که برای اطمینان به کارم، به آن نیاز دارم.

کالوم هادسون اودوی؟

او همیشه در ذهن من هست. نمی دانم در ترکیب حضور دارد یا خیر. اما باید فشار کمتری روی بازیکنان انگلیسی بگذارید تا پیشرفت کنند. هنوز بازیکن 18 ساله ای که در بالاترین سطح بازی می کند، ندیده ام و کالوم نیز باید پیشرفت کند. این موضوع مهمی است. هنگامی که 22 یا 23 ساله شد، می تواند در بالاترین سطح بازی کند. لازمه این کار آن است که فشار کمتری روی او بگذارید.  

شرایط فصل آینده را مشخص کرده اید؟

 خیر. درباره مشکلات پیش فصلِ آینده صحبت کرده ایم. تلاش کردیم تا پیش فصل را سازماندهی کنیم. نمی خواهم یک لحظه نیز آرام باشم. دوست دارم عصبی باشم و به بازی های مهم آینده نگاه کنم. نمی خواهم شرایط راحتی داشته باشیم.