ساری: منچسترسیتی بهترین تیم اروپاست؛ در مقابل تیم های بزرگ، هیچ تاکتیکی جوابگو نیست

مائوریتزیو ساری،سرمربی ناپولیکه این روزها کمتر در کنفرانس های مطبوعاتی دیده می شود؛ سرانجام در نشست مطبوعاتیپیش از دیدارتیمش مقابل منچسترسیتی حضور یافت ......

 مائوریتزیو ساری، سرمربی ناپولی که این روزها کمتر در کنفرانس های مطبوعاتی دیده می شود؛ سرانجام در نشست مطبوعاتی پیش از دیدار تیمش مقابل منچسترسیتی حضور یافت. از نظر او، سیتی به وضوح و بدون هیچ تردیدی، بهترین تیم این روزهای فوتبال اروپاست. ضمنا از دید او، ارزش کار گواردیولا با ساکیِ 20 سال پیش، یکسان است.

به نقل از   مدیاست پرمیوم و Football-Italia، ساری در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار تیمش مقابل شاگردان گواردیولا، گفت:

سیتی همه بازی های خود را با حداقل 5 گل به پایان رسانده است. آخرین باری که آن ها موفق به گلزنی نشدند، به ماه آگوست بر می گردد و در خط دفاعی نیز به شدت قوی هستند؛ بنابراین کار بسیار سخت خواهد بود.

در نگاه اول سیتی، متعادل به نظر نمی رسد اما در واقع آن ها همیشه با تعداد نفرات زیادی اقدام به پرس نمی کنند. با وجود اینکه بازی های زیادی از این تیم مشاهده نکرده ام اما چیزهای مهمی از آن ها برداشت کردم. به وضوح مشخص است که آن ها بهترین تیم فوتبال اروپا هستند.

آیا این یک دیدار رویایی و فوق العاده است؟

بسیار خوشحال تر می شدم اگر با یک تیمِ سطح پایین تر روبرو می شدیم. احساس قدرتی که من از این منچسترسیتی حس می کنم؛ فصل گذشته از رئال مادرید حس نمی کردم!

اگر می خواهیم تیم سرسختی شویم باید چنین مسابقاتی را تجربه کنیم. نه اینکه فقط در این دیدارها حضور پیدا کنیم بلکه باید آرزوی کسب نتیجه هم داشته باشیم.

اهمیت این مسابقه؟

فکر می کنم این بازی کمترین اهمیت را در تعیین سرنوشت گروه و کورس صعود دو تیم دارد چون سیتی در سطح دیگری نسبت به سایر تیم های این گروه است بنابراین می توانند همه بازی های بعدی شان را با پیروزی به پایان برسانند.

در واقع این سایر دیدارها هستند که اهمیت دارند. حالا ما اگر بتوانیم امتیازی هم از سیتی بگیریم مطمئنا دستاورد و مزیت بزرگی خواهد بود. اما واقعیت این است که حتی کسب تساوی هم سخت است و تقریبا غیرممکن به نظر می رسد اما وظیفه ماست که با جدیت کار خودمان را با کمترین فشار، انجام بدهیم.

تعریف و تمجید گواردیولا از شما؟

تنها کاری که از دستم بر می آید این است که از او تشکر کنم و به وی تبریک بگویم چراکه کاملا واضح است که بهترین مربی جهان است. 20-30 سال پیش، آریگو ساکی روی فوتبال اثر گذاشت و رفت و چند سال دیگر هم تازه متوجه می شویم که گواردیولا چه قدر برای فوتبال مهم بوده است. اگر شخصی همچون او از شما تعریف می کند؛ فقط می توانید راضی و خوشحال باشید.

راه مقابله با سیتی؟

شب پیچیده ای خواهد بود؛ واقعیت این است که در مقابل تیم های بزرگ، هیچ تاکتیکی جوابگو نیست. تنها کاری که می توانم بکنم این است که از بازیکنانم بخواهم بدون ترس و با نگرش درست به این بازی نگاه کنند.

آیا به خاطر سری آ، به بازیکنانتان در این مسابقه استراحت می دهید؟

اگر دو تغییر در ترکیب داشته باشیم و با این تغییرات، قابلیت رقابت پذیریمان را از دست بدهیم یعنی ترکیبمان کامل نیست. فکر می کنم در این مرحله باید با همان تیم همیشگی بازی کنید و اکنون وقت فدا کردن یک تورنمنت برای دیگری نیست. اهل حساب و کتاب نیستم و فقط در روز مسابقه می بینیم که کدام بازیکن ریکاوری کرده است. احمقانه ترین کار، فکر کردن به بازی آینده است؛ آن هم زمانیکه چنین دیدار مهمی پیش روی شماست.

نمی دانم نظر رئیس چیست. او گفته به خاطر سری آ، بازیکنانم را حفظ کنم؟ اگر این یک سوال فنی است پس علاقه ای به جواب دادن آن ندارم چون یعنی من تصمیم گیرنده نهایی نیستم!

فکر نمی کنم در چنین سطحی، لازم باشد تغییرات بر اساس اینکه کدام بازی اهمیت کم تر یا بیشتری دارد؛ انجام شود. بعدا می فهمیم که کدام مسابقه مهم تر بوده یا اهمیت نداشته است.

مایه تاسف است که تیم هایی که در اروپا بازی دارند مورد توجه آن هایی که برنامه ریزی لیگ را می کنند؛ قرار نمی گیرند. قرار دادن رم-ناپولی سه روز پیش از بازی ما با سیتی و چهار روی پیش از بازی رم با چلسی، اشتباه شوکه کننده ای است. قبل از آخرین بازی مرحله گروهی هم باید مقابل یوونتوس قرار بگیریم. اگر نماینده فوتبال ایتالیا در اروپا هستیم؛ فوتبال ایتالیا باید کمی بیشتر به ما اهمیت بدهد؛ همان طور که در سایر کشورها به تیم های اروپایی خود اهمیت می دهند.

تگ ها


اخبار روز منچستر سیتی فوتبال