سازمان لیگ برای مصاحبه‌کنندگان خط‌ونشان کشید

نشست کارگروه ویژه مسابقات لیگ با حضور سرپرست دبیرکلی فدراسیون برگزار شد....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نشست دوم کارگروه ویژه مسابقات لیگ با حضور منصور قنبرزاده(دبیرکل فدراسیون )، محمد قاسمی (معاون حراست فدراسیون)، خداداد افشاریان( عضو هیات رئیسه فدراسیون و سرپرست کمیته داوران)، سهیل مهدی (رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ)، فریبرز محمودزاده(مسئول مسابقات لیگ دسته اول سازمان لیگ)، حسن کامرانی‌فر(سرپرست دپارتمان داوری) و ابوالفضل حسن‌زاده محمدی(رئیس کمیته انضباطی)بر گزار شد.

در این نشست ابتدا مصوباتی که در جلسه نخست این کارگروه به تصویب رسید، به شرح زیر اعلام شد:

۱- تا پایان لیگ، جلسات کارگروه به طور منظم و هفتگی برگزار شود که تنظیم جدول جلسات و اعلام آن بر عهده سهیل مهدی خواهد بود.

۲- فریبرز محمودزاده به عنوان سخنگوی کارگروه تعیین شدند.

۳- موارد خاص در روند برگزاری مسابقات پس از ارائه مستندات، با قید فوریت به رکن قضایی ارجاع داده می‌شود.

۴- در هفته‌های منتهی به خاتمه تمامی لیگ‌ها، دپارتمان داوری از داوران باتجربه و با کیفیت استفاده کند.

۵- کمیته مسابقات لیگ و فدراسیون برای بازی های حساس از نمایندگان با تجربه و با کیفیت و همچنین ناظران ویژه استفاده کنند.

۶- مصاحبه و فعالیت‌های مرتبط با فوتبال مقامات و عوامل باشگاه‌ها، پیش حین و بعد از مسابقه در شبکه های اجتماعی و مجازی و همچنین خبرگزاری ها کاملاً رصد شده و در صورت بروز مغایرت با آیین نامه های انضباطی، اخلاق و برگزاری مسابقات، بر اساس قوانین تصمیم مقتضی اعمال خواهد شد.

۷- جهت حفظ حقوق جامعه فوتبال در برنامه های ورزشی جلسات مشترکی مابین فدراسیون و مدیران رسانه ملی برگزار شود.

۸- آیین نامه رسانه‌‌ای مسابقات لیگ مطابق با آیین‌نامه‌های AFC و فیفا توسط سهیل مهدی تهیه و تنظیم شود.

۹- ملاک اصلی بررسی پرونده و صدور رای توسط رکن قضایی، گزارش مقامات رسمی مسابقات می‌باشد. در نتیجه دپارتمان داوران و کمیته مسابقات سازمان لیگ، موظف هستند حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از پایان بازی گزارش را به رکن قضایی ارجاع دهند.

۱۰- هرگونه اعتراض و اقدام رسانه‌ای که منجر به تجمع و جو سازی علیه تصمیمات فدراسیون و سازمان لیگ در خارج از چارچوب های قانونی (اقدام در کمیته استیناف) شود، با ورود رکن قضایی فدراسیون همراه خواهد بود و طبق مقررات اقدامات لازم با شدیدترین تنبیهات انجام خواهد شد.

۱۱- تمامی داوران می‌بایست هرگونه تماس مشکوک درخواست تبانی، یا موارد مشابه را با قید فوریت بلافاصله به دپارتمان داوران گزارش کنند.

۱۲- تمامی ناظران می‌بایست هرگونه تماس مشکوک درخواست تبانی، دوپینگ و یا موارد مشابه را با قید فوریت بلافاصله به کمیته مسابقات سازمان لیگ گزارش کنند.

تگ ها


سازمان لیگ برتر