مربی استقلال: سازمان لیگ بین استقلال و فولاد تبعیض قائل شد

مربی تیم فوتبال استقلال معتقد است که اگر دیدار مقابل فولاد چند روز به تعویق می‌افتاد تا به این حد استقلال دچار مشکل نمی‌شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مجید نامجو مطلق مربی تیم فوتبال استقلال مثل همیشه به‌جای فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل نفت آبادان از هفته بیست و پنجم حاضر شد و درخصوص دیدار فردا گفت: «فردا یک بازی سخت و سنگین با تیم صنعت نفت آبادان داریم. تیمی که سابقه خیلی زیادی دارد. این تیم را به‌خوبی آنالیز کرده‌ایم و میدانیم بازیکنان باکیفیتی دارد. رتبه این تیم در جدول بسیار مناسب است. بازیکنانی که مهارت‌های فردی بالایی دارند در این تیم هستند. با توجه به آنالیز خوبی که کردیم، می‌خواهیم با تدابیر خاصی وارد زمین‌شویم. قصد داریم اگر خدا بخواهد با دست‌پر از زمین بیرون بیاییم. هر بازی برای ما حکم یک فینال را دارد و نتایج هر هفت بازی ما بسیار حائز اهمیت است. تمام تلاشمان را برای کسب نتیجه مناسب به کار می‌بریم.»

وی در ادامه افزود: «این بحث‌ها کمی کلیشه‌ای شده اما شرایط ما در دو هفته اخیر، شرایط مناسبی نبود. ما بازیکنان زیادی را به خاطر شرایط کرونا از دست دادیم. ما تا قبل از بازی با فولاد به‌خوبی تمریناتمان را انجام می‌دادیم. پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردیم. متأسفانه در بد زمان و بد شرایطی بازی با فولاد انجام شد. فکر می‌کنم اگر آن بازی به تعویق می‌افتاد، بهتر بود. برای تغییر مکان بازی هم اصرار کردیم ولی کسی گوش نداد. بعدازآن بازی مشکلات زیادی برای ما به وجود آورد. بارها این موارد را گفته‌ایم. بعد از آن بازی تیم ما در هر هفته دچار مشکل شد و چند بازیکن تیممان را از دست دادیم. قبل از بازی با ترکتور با ۱۲ بازیکن تمرین کردیم. به خاطر قرنطینه، پنج روز اصلاً تمرینی انجام ندادیم و با دو روز تمرین و هرروز یک ساعت، با تیم تراکتور بازی کردیم. برای این بازی هم چند بازیکن خوبمان را نداریم. غلامی و یزدانی با ویروس کرونا دست‌به‌گریبان هستند. ریگی را به خاطر محرومیت نداریم. بلبلی و یکی دو بازیکن دیگرمان هم به خاطر مصدومیت در اختیار تیم نیستند. خوشبختانه دو روز است که بازیکنانی که به بیماری کرونا مبتلا شده بودند به تیم اضافه شده‌اند. البته این‌ها دو روز است که با ما تمرین می‌کنند و آمادگی لازم را ندارند. البته آماده هستند تا در هر شرایطی به تیمشان کمک کنند. امیدواریم که فردا بتوانیم بازی خوب و تماشاگرپسند برابر تیم بسیار خوب صنعت نفت انجام دهیم. آبادان مهد فوتبال بوده و بازیکنان خوبی به فوتبال معرفی کرده. امسال هم تیم بسیار منسجمی دارد.»

 نامجو مطلق با اشاره به شرایط یکسانی که فولاد داشتند و تبعیضی که بین آن‌ها و فولاد قائل شدند تصریح کرد: «با همان شرایطی که تیم فولاد با آن روبه‌رو است، ما هم روبه‌رو بودیم. برای بازی با تراکتور پنج روز تمریناتمان تعطیل بود و هرچه اصرار و تقاضا کردیم که بازی ما دو روز عقب بیافتد این اتفاق رخ نداد. ولی می‌بینیم بازی فولاد با دو روز تأخیر برگزار می‌شود. این یک مقدار ضدونقیض و قابل تأمل است. درنهایت هفت بازی دیگر داریم و هرکدام از این بازی‌ها حکم فینال دارد. می‌خواهیم به امید خدا از مسابقات لیگ سهمیه آسیا را بگیریم. جام حذفی را هم پیش روداریم و می‌توانیم به‌عنوان یک مدعی ظاهر شویم.»

مربی استقلال همچنین با تمجید از سرمربی نفت آبادان و تیم خوبی که در اختیار دارد خاطرنشان کرد: «معمولاً برنامه‌های مربی در مسائل تاکتیکی مشخص است. بهنام سراج از دوستان من است و جوان و قابل‌احترام است. در مدتی که با اسکوچیچ کار می‌کرد، مطمئناً ازلحاظ تجربی به بلوغ رسیده است. او تیم بسیار خوبی دارد. کادر فنی هر دو تیم دچار تغییر و تحول شده است ولی اسکلت تیم‌ها حفظ شده است. بازی‌های این تیم را آنالیز کرده‌ایم. یکی از نقاط قوت حریف استفاده از بازیکنانی است که قابلیت فنی بالایی دارند و مهارت‌های فردی دارند و می‌توانند به‌تنهایی به کمک تیمشان آیند. ما این نکات را در نظر می‌گیریم و سعی می‌کنیم یک بازی خوب را جلوی حریف به نمایش بگذاریم.»

مربی استقلال درخصوص مدعیان حال حاضر کسب سهمیه لیگ قهرمانان و شانس استقلال برای به دست آوردن این مهم گفت: «این امر باید شرایطی به وجود بیاید که تیم‌ها با تعداد بازی برابر، در هفته‌های اخیر وارد زمین شوند. بازی‌های عقب‌افتاده طوری برنامه‌ریزی و برگزار شوند که باقی تیم با شناخت نسبت به جدول رده‌بندی وارد زمین شوند. تیم ما استقلال و بسیار بزرگ است. تیمی که خارج از استان تهران هواداران زیادی دارد و انتظارات از این تیم همیشه بالاست. فکر می‌کنم بیشتر بازی‌های باقی‌مانده ما با تیم‌هایی است که برای گرفتن سهمیه تلاش می‌کنند. بازی‌های ما هرکدامشان فینال است و هر بازی برای ما ۶ امتیاز ارزش دارد. چون با تیم‌هایی بازی داریم که می‌توانیم در بازی رودررو یک مدعی را از پیش رو برداریم و این می‌تواند هم به نفع ما باشد و هم‌بازی‌های ما را سنگین کند چون با تیم‌های قدرتمندی بازی داریم.»

بیشتر بخوانید:
کریمی: امیدوارم تفکر خوبی پشت برگزاری مسابقات باشد
شوک سوم به لیگ برتر؛ ۱۲ کرونایی جدید
حکم نهایی پرونده شکایت از فردوسی‌پور 

تگ ها


استقلال تهران مجید نامجو مطلق فوتبال ایران استقلال صنعت نفت آبادان استقلال صنعت نفت آبادان-استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال