سازمان لیگ در انتظار تعیین تکلیف نماینده های ایران در آسیا

در صورتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنان روی طرح‌های عجیب خود پافشاری کند، باشگاه‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا کناره‌گیری می‌کنند....

به گزارش مدال و به نقل از میزان، باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، شهرخودرو مشهد و سپاهان اصفهان در این فصل سهمیه حضور در مراحل گروهی و پلی‌‍آف لیگ قهرمانان آسیا را در اختیار دارند، اما بنا به دلایل واهی و بهانه‌های باورنکردنی، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا شرط‌هایی برای اعطای میزبانی ارائه شده که از منطق و عقلانیت به دور است.

کمیته مسابقات ACL (لیگ قهرمانان آسیا) که اکثر اعضای آن را نماینده کشور‌هایی تشکیل می‌دهند که باشگاه قدرتمندی در این تورنمنت ندارند، از ایرانی‌ها خواسته مرحله پلی‌آف را بدون استفاده از امتیاز میزبانی پشت سر بگذارند و در مرحله حذفی هم، ۳ بازی دور رفت حق میزبانی نداشته باشند، اما در دور برگشت، در صورتی که ناظران AFC گزارش‌های مثبتی از وضعیت ایران منتشر کنند، می‌توانند میزبان باشند.

به معنای دیگر، ۴ تیم ما در ابتدا ۳ بازی خارج از خانه داشته باشند و سپس ۳ بازی پشت سر هم در ایران. این حکم، یک طنز کامل است و امکان ندارد در سایر کنفدراسیون‌های زیر نظر فیفا شاهد رقم خوردن چنین احکامی باشیم. به هر حال باشگاه‌های ایرانی بعید است زیر بار چنین احکامی بروند. اگر زودتر از زمان شروع مسابقات، از لیگ قهرمانان آسیا کنار بکشیم، ضرر و زیان کمتری نصیب ایران می‌شود و اگر در میانه راه کنار بکشیم، جدا از جریمه‌های مالی، به صورت قانونی حداقل تا ۲ فصل از حضوردر لیگ قهرمانان آسیا محروم می‌شویم.

به همین علت، تصمیم‌گیری باید سرعت بیشتری داشته باشد. اگر قرار بر شرکت در این تورنمنت باشد، باید AFC با شرایط ایران کنار بیاید و اگر قرار بر کناره‌گیری است، باید هر چه زودتر و پیش از شروع بازی‌ها قطعی شود. در صورتی که تیم‌های ایرانی از آسیا کنار بکشند، سازمان لیگ مجبور به ایجاد تغییر در برنامه بازی‌های داخلی می‌شود و در این صورت، نگرانی بابت عدم پایان یافتن فصل هم از بین می‌رود.

 

 

 

بیشتر بخوانید:

استقلال و شهرخودرو به دنبال بلیت دوحه؟

انصاری فرد: فیفا می تواند تصمیم AFC را خنثی کند

تگ ها


سازمان لیگ فوتبال ایران استقلال پرسپولیس شهرخودرو سپاهان بازی در زمین بی طرف حق میزبانی لیگ برتر خلیج فارس AFC Champions League فوتبال