سازمان لیگ مجوز حضور ۱۵۰ تماشاگر را در سالن داده بود!

رئیس کمیته فوتسال گفت: در دیدار برگشت فینال نزدیک به ۱۵۰ تماشاگر در سالن حضور داشتند که مجوز آنرا ظاهرا سازمان لیگ فوتسال داده بود!...

به گزارش مدال و به نقل از مهر، داود پرهیزکار درباره اتفاقات و حواشی رخ داده در فینال برگشت لیگ برتر فوتسال و درگیری های دو تیم مس و گیتی پسند گفت: این اتفاقات در شان فرهنگ و فوتسال ما نبود. کاش بازیکنان و مربیان و مدیران سعه صدر داشتند و کام قهرمانی را شیرین تر می کردند. این برخوردها از سوی سازمان لیگ و کمیته فوتسال رد شده است و مطمئن باشید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با خاطیان برخورد خواهد کرد تا از این به بعد شاهد چنین صحنه هایی در فوتسال نباشیم.

رئیس کمیته فوتسال که با رادیو تهران گفتگو می کرد، به حضور تعداد زیادی از تماشاگران در سالن اشاره کرد و افزود: نزدیک ۱۵۰ یا ۱۶۰ تماشاگر در سالن حضور داشتند. ظاهراً در سازمان لیگ تصمیم گرفته بودند بازی با تماشاچی باشد چون هم تماشاگر اصفهانی در سالن بود هم تماشاگر تبریزی. این نشان می دهد در هیات رئیسه سازمان لیگ توافق کرده اند تعدادی تماشاچی در سالن حضور داشته باشد. این شاید یکی از عوامل مشکلاتی بود که در فینال اتفاق افتاد. تماشاگران تحریک می کردند و حرفهایی که نباید، زده می شد.

پرهیزکار درباره احتمال ابتلای تماشاگران به ویروس کرونا، تصریح کرد: مقابل درب ورودی سالن پزشک بود و تست هایی صورت می گرفت و پیش بینی صورت گرفته بود. این تصمیم را ظاهراً سازمان لیگ گرفته بود. شاید خدا خواست این اتفاق (شیوع کرونا) بیافتد که تماشاگر کامل به سالن نیاید چون احتمال بود اتفاقات بدتری رخ بدهد.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که چرا تلاشی برای بیرون کردن تماشاگران از سالن صورت نگرفته است؟ اظهار کرد: سازمان لیگ از سال گذشته مسئولیتش از کمیته فوتسال جدا شد و هیات رئیسه سازمان لیگ تصمیمات مربوط به لیگ را می گیرد؛ اینکه تماشاگر بیاید یا چند نفر بیاید و چطور برگزار شود. آنها تصمیم می گیرند بازی به چه شکل برگزار شود. این اتفاقات به ضرر فوتسال است.

رئیس کمیته فوتسال ادامه داد: من هم به احترام شما حاضر به پاسخگویی شدم چون احساس می کنم هرچند از نظر کاری با سازمان لیگ دو بخش جدا هستیم ولی فوتسال کشورمان در نهایت از این اتفاقات متضرر می شود و در شان و شخصیت فوتسال و فرهنگ ایرانی ما نیست. امیدوارم این اتفاقات یک روز تمام شود و ما از دیدن فوتسال لذت ببریم. بعد از فینال به جای اینکه از لذت های فوتسال صحبت کنیم درباره حواشی صحبت می کنیم.

پرهیزکار در پایان درباره اختلافاتی که گفته می شود سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال با کمیته فوتسال و حسین شمس بر سر تورنمنت تایلند دارد، گفت: اگر قرار بر برنامه ریزی باشد، باید سرمربی تیم ملی از جزئیاتش باخبر باشد. ما با آقای ناظم الشریعه صحبت کردیم. پیشنهاد دادیم که این فرصت حضور در تورنمنت تایلند هست آنهم به خاطر شرایط خاصی که امسال داشتیم چون نتوانستیم بازی تدارکاتی فراهم کنیم. الان هم کنفدراسیون آسیا قطعی تاریخ جام ملت های آسیا را مشخص نکرده و فقط پیشنهاد آبان را داده است. حتی میزبان مسابقات هم قطعی نیست.

بیشتر بخوانید:

تحلیل جالب خبرنگار فوتسال ژاپن از فینال لیگ برتر فوتسال ایران

صمیمی: کرونا نداشتم، کیت خراب بود!

 

 

تگ ها


داود پرهیزکار فوتسال لیگ برتر فوتسال تیم فوتسال مس سونگون تیم فوتسال گیتی پسند