سازمان لیگ وکیل طلبکارها یا ماست مالی کننده باشگاه‌ها؟

در فوتبال ما قوانینی وجود دارند که نوشته شده‌اند محض دور زدن، لیست طلبکارها و خبر ممانعت از ثبت قرارداد باشگاه‌های بدهکار دقیقا در همین دسته قرار می‌گیرد....

محمد سررشته‌داری

به گزارش مدال، سازمان لیگ برتر امسال هم مثل سال گذشته اعلام کرده باشگاه هایی که تسویه حساب بازیکنانشان را نداشته باشند نمی توانند قرارداد بازیکنان جدید را ثبت کنند این یعنی اکثر باشگاه ها از جمله استقلال ، پرسپولیس، تراکتور و ... مشکل ثبت دارند اما شما بشنو و باور نکن؛ چرا که دوباره با یک خبر تکراری و خنده دار مواجه می شویم. خبری خنده دار که می دانیم اجرایی نمی شود و البته کاش اجرایی بود. 
در واقع سهل انگاری های همین سازمان لیگ و کمیته انضباطی و ... بوده که باشگاه های ما را بار ها تا تعلیق برده و بارها محرومیت برای آنها ایجاد کرده است چرا که باشگاه ها عادت عجیب و زننده ای پیدا کرده اند که با بازیکن قرارداد می بندند اما پول قرارداد اکثر آنها را نمی دهند . 
سال گذشته که کنفدراسیون فوتبال آسیا تسویه کامل را خواستار شده بود سند سازی تا جایی جلو رفت که در خود سازمان لیگ بعضا نامه هایی به ادعای برخی بازیکنان بود که از قول طلبکار ها نوشته بودند که پولشان را گرفته اند در حالی که یک ریال آن را هم نگرفته بودند. 
در چنین فضایی که تلاش بر سند سازی و قلب واقعیت است، سازمان لیگ این وسط چه می گوید؟ آیا وکیل مدافع طلبکار ها می شود یا ماست مالی کننده باشگاه ها؟ به هر حال اگر سازمان لیگ نخواهد ، باشگاه ها نمی توانند گزارش غلط به « ای اف سی » بدهد.

بیشتر بخوانید:

یک بام و چند هوا در فوتبال ایران/قرارداد استقلالی ها چگونه ثبت شد؟!

 

 

تگ ها


سازمان لیگ محمد سررشته‌داری کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ برتر خلیج فارس فوتبال