۲۴ ساعت نفس‌گیر برای استقلال و دیاباته

مهلت ۱۰ روزه شیخ دیاباته به باشگاه استقلال برای پرداخت مطالبات فردا تمام می‌شود....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از حذف استقلال از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و پایان رویای آبی های بحران زده برای قهرمانی در قاره کهن یکی از مسائلی که موجب نگرانی هواداران این تیم شد، ماندن یا رفتن شیخ دیاباته بود.


مهاجم مالیایی استقلال که در لیگ نوزدهم عنوان آقای گلی را به دست آورد، بعد از دیدار با پاختاکور ازبکستان همراه آبی ها به تهران برنگشت و مستقیما در دوحه به فرانسه رفت تا در کنار خانواده اش باشد. دیاباته اگرچه یکسال دیگر با استقلال قرارداد دارد اما بندی در قرارداد او هست که در صورت تاخیر از پرداخت مطالبات از سوی باشگاه می تواند یک طرفه این قرارداد را فسخ کند.


دیاباته که از فصل گذشته فوتبال ایران مبلغ ۳۷۰ هزار دلار از استقلال طلب دارد، بعد از بازی با پاختاکور توسط مدیربرنامه‌هایش ایمیلی به باشگاه ارسال کرد و به مدیران ۱۰ روز فرصت داد تا طلبش را بپردازند و در این صورت به کارش در استقلال ادامه می‌دهد.


مهاجم مالیایی که بارها از علاقه‌اش به کشور ایران و استقلال سخن گفته بدش نمی‌آید یک سال دیگر در جمع آبی های تهرانی بماند اما او خواهان دریافت مطالباتش است. از اینرو مهلتی که دیاباته به استقلالی‌ها داده بود، فرداشب به پایان می‌رسد و مدیران باشگاه ۲۴ ساعت مهلت دارند تا بدهی سنگین دیاباته را پرداخت کنند.


در چنین شرایطی از چند روز قبل مدیران استقلال بارها اعلام کردند که پرداخت پول دیاباته را در اولویت برنامه های خود گذاشتند و در صدد تامین منابع مالی هستند. منتهی تاکنون استقلالی‌ها در پرداخت پول دیاباته عاجز ماندند و مشخص نیست که تا فردا شب هم بتوانند این پول را تامین کنند. 


از طرفی این نگرانی وجود دارد که اگر تا فرداشب طلب دیاباته از سوی مدیران استقلال پرداخت نشود، این بازیکن قراردادش را یک طرفه فسخ کند و در این صورت در لیگ بیستم آبی ها از وجود این مهاجم گلزن و توانمند بی بهره می‌ماند.


به نظر می‌رسد ۲۴ ساعت حساس و نفس‌گیر در انتظار مدیران استقلال است. مشکلات اقتصادی بسیار و بدهی های متعدد مدیران باشگاه را در شرایط سختی قرار داده است. آنها که هنوز برای پرداخت طلب شفر و بازکردن پنجره نقل و انتقالات هم به نتیجه نرسیدند، حالا برای حفظ دیاباته هم مشکلات زیادی دارند و باید دید تا فردا شب چه اتفاقات جدیدی رخ خواهد داد.

تگ ها


استقلال تهران دیاباته