ساعی: اختلافی میان من و صالحی‌امیری وجود ندارد

مدیرفنی تیم ملی تکواندو گفت: همیشه وقتی ورزشکاران در اردوی تیم ملی حضور دارند، حقوق می‌گیرند و متاسفانه باید قبول کنیم ورزشکاران، روزمزدی حقوق می‌گیرند....

وی در خصوص ناراحتی برخی ورزشکاران المپیکی از نحوه دریافت قسط دوم حقوق کمیته ملی المپیک و تعبیر شرایط  خود با کارگران روزمرد گفت: همیشه وقتی ورزشکاران در اردوی تیم ملی حضور دارند، حقوق دریافت می‌کنند و متاسفانه باید قبول کنیم ورزشکاران، روزمزدی حقوق می‌گیرند. البته این شرایط شامل همه ورزشکاران و همه اردوها نیز نبوده است و تنها برای حضور در مسابقات المپیک و بازی‌های آسیایی بوده است. با این تفاوت که ورزشکاران بیمه نیستند و هیچ آینده‌ای نیز ندارند. سرمایه یک ورزشکار بدنش است و اگر خدایی نکرده آسیب ببینند دستشان به هیچ جا بند نیست.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در خصوص شرایط روحی ملی‌پوشان المپیکی تکواندو تاکید کرد: بچه‌های المپیکی تا قبل از شیوع ویروس کرونا با امید و انگیزه‌ تمرین می‌کردند، اما در حال حاضر همه ما بلاتکلیف هستیم و نمی‌دانیم باید به ورزشکاران بگویم چه کاری انجام دهند. در این مواقع است که باید از یک ورزشکار حمایت شود. در حالت عادی همه چیز سر جای خود قرار دارد، اما در این مواقع باید از ورزشکاران و کادرفنی حمایت کنیم تا روحیه و انگیزه خود را از دست ندهند. 

ساعی در خصوص ناراحتی ملی‌پوشان از تمرینات انفرادی گفت: تمرین انفرادی با تمرین زیر نظر کادرفنی تفاوت دارد. وقتی ورزشکاران در کنار یکدیگر تمرین می‌کنند شرایط‌شان با تمرین انفرادی خیلی متفاوت است. تمرینات گروهی باعث انگیزه گرفتن بچه‌ها از یکدیگر خواهد شد. تمرین انفرادی برای ورزشکار مانند سم است که آرام آرام به بدن او تزریق می‌شود. خواسته یا ناخواسته تمرینات انفرادی بی‌انگیزه بچه‌ها را به همراه دارد. به عنوان ورزشکاری که سالیان سال تمرین کردم هیچ وقت انگیزه تمرین انفرادی را نداشتم.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد بی‌انگیزه ملی‌پوشان از تمرینات انفرادی باعث اصرار او و عسکری برای آغاز تمرینات گروهی است، تصریح کرد: ما اصرار به آغاز تمرینات گروهی داریم، اما از طرفی با توجه به بالارفتن آمار مبتلایان کرونا می‌ترسیم و  نگران هستیم. بیماری کرونا روی ریه خیلی تاثیر می‌گذارد و در رشته ما حجم ریه برای یک ورزشکار بسیار مهم است. اگر خدایی نکرده ورزشکار دچار بیماری کرونا شود خیلی سخت برخواهد گشت و ترجیح می‌دهیم دست به عصا و صبور باشیم تا اتفاقی برای بچه‌ها نیفتد. این نگرانی فقط برای المپیک نیست و ما وظیفه داریم در وهله اول سلامت ورزشکار برای ما مهم باشد.

پرافتخارترین المپین تاریخ ورزش ایران در خصوص صحبت‌هایی که مبنی بر اختلاف او با صالحی امیری در جلسه هیئت اجرایی کمیته المپیک مطرح شده است، افزود: اختلافی میان من و صالحی امیری وجود ندارد و ما تنها در خصوص اساسنامه کمیسیون ورزشکاران صحبت‌ کردیم. به عنوان نماینده ورزشکاران وظیفه دارم از موارد مربوط به ورزشکاران در هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک دفاع کنم. در آخرین جلسه هیئت اجرایی نیز از کمیسیون ورزشکاران دفاع کردم و سوتفاهمی پیش نیامد.

ساعی در خصوص تاثیرات کمیسیون ورزشکاران گفت: در زمان‌هایی که جلسه داشتیم بازخوردهای خوبی داشتیم، اما مدتی است که جلسات کمیسیون ورزشکاران تعطیل شده است. نظر کمیته المپیک برای برگزاری جلسات کمیسیون تهیه اساسنامه و تایید آن است. در حالی که من اعتقاد دارم باید جلسات برگزار شود و برای تغییر در اساسنامه نیاز به تعطیلی جلسات نیست. بسیاری از اساسنامه‌ و آیین‌نامه‌ها در جاهایی دیگر دچار تغییر می‌شود، اما هیچ وقت جلسات خود را تعطیل نمی‌کنند. من از عدم تعطیلی جلسات کمیسیون ورزشکاران دفاع کردم و امیدوارم جلسات این کمیسیون برگزار شود، البته به نظر کمیته المپیک احترام گذاشتیم و در این مدت جلسه‌ای نداشتیم.

تگ ها


تکواندو هادی ساعی سیدرضا صالحی امیری وزارت ورزش و جوانان