ساغلام و سایه سنگین سقوط در تراکتور

با پیروزی شهرخودرو و شکست تراکتور، حالا کورس سقوط بین چهار تیم پایین جدول تشکیل شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پیروزی شهرخودرو برابر فجرسپاسی ساعتی پس از آن رقم خورد که تراکتور در استادیوم خانگی‌اش با دو گل شکست خورد تا شرایط پایین جدول پیچیده‌تر از هر زمان دیگری شود.

اکنون نساجی، هوادار و آلومینیوم با کسب ۲۶ امتیاز و حاشیه امتیاز ۱۳ امتیازی تا منطقه سقوط، خیالشان از بقا در لیگ برتر راحت شده و حتی خطر از دست دادن جایگاهشان را هم تقریبا ندارند و بعید است تراکتور بتواند اختلاف ۹ امتیازی را جبران کند.

بنابراین چهار تیم تراکتور (۱۷)، فجرسپاسی (۱۵)، نفت (۱۳) و شهرخودرو (۱۲) چهار تیمی هستند که سایه سنگین از دست دادن سهمیه لیگ برتر را روی خود حس می‌کنند. نکته جالب اینکه با کسب دو تساوی تراکتور در مقابل سپاهان و شهرخودرو به نظر می‌رسید که اوضاع برای این تیم آرمانی خواهد شد اما حالا یک باخت می‌تواند تراکتور را به لبه پرتگاه برساند.

نکته جالب برای ارطغرل ساغلام این است که او در بازیهای پیش رو با نفت مسجدسلیمان و فجرسپاسی دیدار خواهد کرد که شکست در این بازی تبعات سنگینی را در پی خواهد داشت. بازی با نفت در مسجدسلیمان برگزار خواهد شد.

به این ترتیب در ۸ بازی پیش رو که دیدار با پرسپولیس و مس رفسنجان هم شامل آن خواهد بود، تراکتور باید از حداقل فرصت‌ها استفاده کند تا از فاجعه جلوگیری شود. نکته مهم اینکه هفته آینده شاگردان ساغلام به مصاف آلومینیومی می‌روند که به تازگی تغییر سرمربی داده و شرایط خوبی ندارد و برد در همین بازی شانس بقا را بالا می‌برد.

نکته مثبت برای ساغلام که شاید فکر این وضعیت بحرانی را نمی‌کرد، این است که شهرخودرو، فجر و نفت مسجدسلیمان تیمهایی به نظر نمی‌رسند که بتوانند شش امتیاز متوالی را کسب کنند و شاید کسب نتیجه در بازی رودررو، بقای تراکتور را تضمین کند.

تگ ها


فوتبال ایران ساغلام Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال