۵۰ سال بعد؛ شریف به دنبال تکرار شگفتی در برنابئو!

رئال مادرید امشب برابر تیمی ناشناخته از مولداوی قرار خواهد گرفت. ۵۰ سال پیش مادریدی ها برابر تیمی معمولی از اتریش مغلوب شده بودند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رئال مادرید امشب و در دومین هفته از لیگ قهرمانان میزبان شریف تیراسپول مولداوی است. دیداری که در برنابئو برگزار می شود و این ورزشگاه پس از مارس ۲۰۲۰ یک بار دیگر میزبان مسابقه ای از لیگ قهرمانان خواهد بود. این اولین بازی رئال برابر تیمی از مولداری نیز محسوب می شود.

در تاریخ ۱۱۹ ساله رئال مادرید، این باشگاه میزبان ۹۱ تیم مختلف داخلی و بین المللی در برنابئو بوده است. در ۸۳ مورد رئال توانسته میهمانش را در اولین مصاف شکست دهد، شش بازی مساوی شد و در ۲ بازی نیز رئال اولین رویارویی اش با تیم مقابل را در خانه واگذار کرده است.

رئال برابر آلاوس، والنسیا، اندرلخت، بایرن، کومپوستلا و بروژ نتوانسته به نتیجه ای بهتر از تساوی در برنابئو دست پیدا کند و به آرسنال و واکر اینسبروک اتریش هم باخته است.

فصل ۰۶-۲۰۰۵ رئال برای اولین بار در یک بازی رسمی اروپایی به مصاف آرسنال رفت. دیدار رفت یک هشتم نهایی که در نهایت توپچی ها توانستند به برتری ۰-۱ دست پیدا کنند. بازی برگشت بدون گل مساوی شد و رئال از دور بازی ها کنار رفت.

شگفتی بزرگ را اما واکر اینسبروک رقم زد که در اولین مصافش با رئال در برنابئو توانست با گل گوسمان، ۰-۱ برنده شود. بازی در مرحله یک هشتم نهایی جام در جام فصل ۷۱-۱۹۷۰ بود و تقریبا نیم قرن پیش برگزار شد. رئال اما در اتریش توانست این تیم را ۰-۲ مغلوب کرده و به دور بعد برود. رئال تا فینال نیز پیش رفت ولی به چلسی باخت و نتوانست قهرمان جام در جام شود.

امشب شریف در اولین مصافش برابر رئال در برنابئو، همچون واکر اینسبروک به دنبال خلق شگفتی است؛ موفق خواهد شد؟

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال